OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 Niedziela Zwykła

26.06.2016 r.

1.            Przypominamy wszystkim, że wakacje i urlopy nie zwalniają nas od udziału w niedzielnej Mszy św. Pomimo upałów staramy się też ubierać godnie, jak przystoi kościołowi.

2.            Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy wczoraj przyjęli do swoich domów i ugościli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Dziękujemy Panu Wójtowi i Pani Dyrektor za udostępnienie pielgrzymom budynku naszej szkoły. Bóg zapłać za produkty żywnościowe i ofiary złożone do kuchni klasztornej na posiłek dla pielgrzymów.

3.            W środę przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4.            Ostatnia taca remontowo-budowlana wynosiła 4820 zł i została przeznaczona na odnowienie chrzcielnicy.

5.            W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na zorganizowanie pobytu młodzieży w naszej parafii, która to młodzież przybędzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

6.            W czwartek ostatni dzień miesiąca czerwca. O godz. 16.30 uroczyste zakończenie nabożeństw czerwcowych, a Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego klasztoru i sanktuarium.  

7.            W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 (w piątek 15.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

8.            W tym tygodniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Odwiedziny będą w czwartek, w piątek i w sobotę – podobnie jak w maju.

9.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

10.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

11.       W sobotę 2 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Michalczewski (nr domu 22a),  Michalczewski (nr domu 23) i Michalczewski (nr domu 28).

12.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Piotr Dąbrowski – kawaler lat 23 zamieszkały w Wyśmierzycach par św. Teresy z AviliiDiana Wieczorek – panna lat 22, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

2)        Mateusz Jasiński – kawaler lat 32 zamieszkały w Stary Kiełbowie, parafia tutejsza i  Agnieszka Kiepiel – panna lat 28, zamieszkała w Jedlni-Letnisko, parafia św. Józefa: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.