OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 Niedziela Zwykła

3.07.2016 r.

1.            Przypominamy wszystkim, że wakacje i urlopy nie zwalniają nas od udziału w niedzielnej Mszy św. Pomimo upałów staramy się też ubierać godnie, jak przystoi kościołowi.

2.            Dzisiejsza taca jest przeznaczona na zorganizowanie pobytu młodzieży w naszej parafii, która to młodzież przybędzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

3.            W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Msza święta wieczorna w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy tutaj pracowali oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

4.            Bóg zapłać chorym za ofiary na kościół i dary do kuchni klasztornej. Ofiary są przeznaczone na kwiaty w kościele.  Rozpoczynamy zbieranie  ofiar na prąd i ogrzewanie w okresie grzewczym w zimie.

5.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

6.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

7.            W piątek 8 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Sobień (nr domu 2),  Matysiak (nr domu 29) i Popowicz (nr domu 30).

8.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Piotr Dąbrowski – kawaler lat 23 zamieszkały w Wyśmierzycach par św. Teresy z AviliiDiana Wieczorek – panna lat 22, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Mateusz Jasiński – kawaler lat 32 zamieszkały w Stary Kiełbowie, parafia tutejsza i  Agnieszka Kiepiel – panna lat 28, zamieszkała w Jedlni-Letnisko, parafia św. Józefa: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.