OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła

17.07.2016 r.

 

1.            Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom. W Waszej intencji sprawujemy Mszę św. w ostatni dzień każdego miesiąca.

2.            W dniu 12 lipca, około godziny 2350 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, który w latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski – Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek, 18 lipca 2016 roku.

18.30  –  Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej.

19.00   –  Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie.

 Wtorek, 19 lipca 2016 roku.

 11.00   –  Katedra Radomska. Msza Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej (w katedrze).

3.            W naszej parafii we wtorek w dniu pogrzebu o godz. 11.00 zabiją dzwony, a Mszę św. za Księdza Arcybiskupa Zygmunta – paulińskiego konfratra - odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

4.            W czwartek 21 lipca o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Siemiradza.

5.            W tym tygodniu do naszej Diecezji – w ramach Światowych Dni Młodzieży - przybędzie 1400 młodych pielgrzymów z 17 krajów. Dla gości czas spędzony w naszych domach i parafiach będzie szansą poznania polskiej kultury, gościnności i pobożności. Będzie to „dotknięciem” Polski. Dla nas będzie to szansa spotkania z tymi, którzy choć przybywają z daleka, dzielą z nami tę samą wiarę. Bardzo dobrze świadczy o naszej gościnności fakt, że jest znacznie więcej rodzin gotowych przyjąć pielgrzymów niż przyjeżdżających.

6.            W piątek 22 lipca młodzież ta, kardynałowie arcybiskupi i biskupi przybędą do naszego sanktuarium, aby pokłonić się Matce Bożej Pocieszenia.  Zapraszamy także młodzież całego regionu do udziału w tej pielgrzymce. Po raz pierwszy zostanie odprawiona Msza św. na ołtarzu polowym. Natomiast uroczyste poświęcenie ołtarza polowego nastąpi  podczas dożynek gminno-parafialnych w dniu 21 sierpnia.

7.            W sobotę 23 lipca o godz. 18.00 w Radomiu na Placu Jagiellońskim odbędzie się Apel Młodych z udziałem młodzieży zagranicy i młodzieży naszej Diecezji. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej modlitwie.

8.            W dniu 28 lipca Ojciec Święty Franciszek będzie na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wiernych do wyjazdu do Częstochowy na Mszę św. celebrowaną przez Papieża. Młodzież zaś zachęcamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

9.            W dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informację są w gablocie przed kościołem.

10.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

11.      Pan Wójt i Proboszcz Kaszowa organizują w dniu 17 lipca 2016r o godz. 18.00 w Kaszowie „Święto Kaszy”. W programie konkursy, tańce na deskach i poczęstunek.

12.       Ksiądz Proboszcz z Kaszowa organizuje  pielgrzymkę autokarową do  Wenecji, Asyża, San Giovanni Rotondo i Rzymu w dniach 8 – 16 października 2016 r.

13.       W sobotę 23 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Szymański (nr domu 49),  Durczyński (nr domu 50) i Traczyk (nr domu 4).

14.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Michał Zych – kawaler lat 26 zamieszkały w Rykach w parafii tutejszej i  Karolina Antoszewska – panna lat 24, zamieszkała w Wyśmierzycach, parafia Wyśmierzyce: zapowiedź druga.

2)        Piotr Kowalski – lat 26 zamieszkały w Grabowie nad Pilicą, parafia Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą i  Ewelina Marianna Trzos – lat 24, zamieszkała w Grabowie nad Pilicą, pochodząca z parafii tutejszej: zapowiedź pierwsza.

3)        Karol Nowakowski – kawaler lat 31 zamieszkały w Siemiradzu, w parafii tutejszej i  Agnieszka Karolina Osęka – panna lat 30 zamieszkała w Ciszycach,  parafia św. Józefa w Konstancin Jeziorna: zapowiedź pierwsza.

4)        Dariusz Łukasz Jakubiak – lat 26 zamieszkały w Starym Osowie, w parafii tutejszej i  Kinga Dorota Hudzińska – lat 25 zamieszkała w Starym Osowie, a pochodząca z parafii św. Wojciecha w miejscowości Przysucha: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.