OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela Zwykła

24.07.2016 r.

1.            Dzisiaj o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. za Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego – paulińskiego konfratra.

2.            Taca remontowo budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 3820 zł.

3.            Państwo Anna i Stanisław Starostowie ze Starej Błotnicy ufundowali do ołtarza polowego wypalany Obraz Matki Bożej. Bóg zapłać.

4.            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przyjęcie i ugoszczenie młodzieży, która przybyła do nas w ramach Światowych Dni Młodzieży.

5.            Dnia 27 lipca papież Franciszek przyjedzie do Polski aby przewodniczyć Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie i tam spotkać się z młodymi z całego świata. W dniu 28 lipca Ojciec Święty  będzie na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wiernych do wyjazdu do Częstochowy na Mszę św. o godz. 9.45 celebrowaną przez Papieża. Młodzież zaś zachęcamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

6.            W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji święta św. Krzysztofa patrona kierowców.

7.            W dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informację są w gablocie przed kościołem.

8.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

9.            Ksiądz Proboszcz z Kaszowa organizuje  pielgrzymkę autokarową do  Wenecji, Asyża, San Giovanni Rotondo i Rzymu w dniach 8 – 16 października 2016 r.

10.       Prosimy wioski, które tego jeszcze nie uczyniły,  o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci za okres grzewczy 2015/2016.

11.       W piątek 29 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Maj (nr domu 7b),  Litwin (nr domu 7a) i Duda (nr domu 8).

12.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Piotr Kowalski – lat 26 zamieszkały w Grabowie nad Pilicą, parafia Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą i  Ewelina Marianna Trzos – lat 24, zamieszkała w Grabowie nad Pilicą, pochodząca z parafii tutejszej: zapowiedź druga.

2)        Dariusz Łukasz Jakubiak – lat 26 zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i  Kinga Dorota Hydzińska – lat 25 zamieszkała w Starym Osowie, a pochodząca z parafii św. Wojciecha w miejscowości Przysucha:    zapowiedź druga.

3)        Karol Nowakowski kawaler lat 31 zamieszkały w Siemiradzu, parafia tutejsza i Agnieszka Karolina Osęka – panna lat 30 zamieszkała w miejscowości Ciszyce, parafia Św. Józefa w Konstancin Jeziorna: zapowiedź druga

4)        Jakub Jan Kaczorek – kawaler lat 24 zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Paulina Pękacka – panna lat 26 zamieszkała w miejscowości Nętne, parafia Św. Jana Chrzciciela w Stromcu:  zapowiedź pierwsza

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.