OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 Niedziela Zwykła

31.07.2016 r.

1.            Kończą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Msza św. o godz. 10.00. Wieczorem o godz. 18.30 Papież Franciszek odleci do Rzymu.

2.            Dzisiaj z racji św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

3.            We wtorek 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” dla siebie lub dla zmarłego. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

4.            W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 (w piątek 15.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

5.            W tym tygodniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Odwiedziny będą w czwartek, w piątek i w sobotę – podobnie jak w czerwcu.

6.            W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

7.            W dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informację są w gablocie przed kościołem. Wierni, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udział w pieszej pielgrzymce zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Zapisy na duchową pielgrzymkę po Mszy św. w kruchcie kościoła.  

8.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

9.            Wójt naszej gminy i rada Powiatu Białobrzeskiego organizują w dniu 10 sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 Drugi Gminny Konkurs Ortograficzny o puchar Wójta Gminy Stara Błotnica. Zapisy do 5 sierpnia. Szczegóły w gablocie.

10.       Wszelkie zaświadczenia, metryki do chrztu, do ślubu, zaświadczenia dla chrzestnych są wydawane w kancelarii parafialnej tylko osobom, które te dokumenty dotyczą.

11.       Do spowiedzi trzeba być przygotowanym (pięć warunków dobrej spowiedzi). Należy przyjść wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, gdy ksiądz musi wyjść z konfesjonału do zakrystii, by przygotować się do Eucharystii. Kapłan spowiada pół godziny przed mszą św.

12.       Prosimy wioski, które tego jeszcze nie uczyniły,  o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci za okres grzewczy 2015/2016.

13.       W sobotę 6  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Prażnowski (nr domu 10),  Wdowczyk (nr domu 11) i Wiatrak (nr domu 12).

14.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Jakub Jan Kaczorek – kawaler lat 24 zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Paulina Pękacka – panna lat 26 zamieszkała w miejscowości Nętne, parafia Św. Jana Chrzciciela w Stromcu:  zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.