OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła

7.08.2016 r.

1.            Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie i adoracja do Mszy św. o godz. 16.00.

2.            Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy ze wszystkich zakątków Polski podążają pieszo na Jasną Górę. Do codziennego trudu ciężkiej pracy przy żniwach, w sadach i w tunelach dołączmy modlitwę i umartwienie powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych.

3.            Bóg zapłać chorym za ofiary na kościół i produkty do kuchni klasztornej.

4.            W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.            W związku ze zbliżającym się odpustem Wniebowzięcia NMP, prosimy mieszkańców Wyręby i Wólki Pierzchnieńskiej o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie  feretronów, chorągwi, baldachimu, poduszek i różańca na procesję. Sumę odprawi i kazanie wygłosi O. Bp Łukasz Buzun, paulin – biskup pomocniczy w Diecezji Kaliskiej.

6.            Przed odpustem parafialnym przypominamy o zrobieniu porządków na grobach naszych bliskich zmarłych.

7.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

8.            Wójt naszej gminy i rada Powiatu Białobrzeskiego organizują w dniu 10 sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 Drugi Gminny Konkurs Ortograficzny o puchar Wójta Gminy Stara Błotnica.

9.            Prosimy wioski, które tego jeszcze nie uczyniły,  o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci za okres grzewczy 2015/2016.

10.       W sobotę 13  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Markowski (nr domu 16),  Zarychta (nr domu 17) i Grochala (nr domu 20).

11.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Grzegorz Duda – kawaler lat 29 zamieszkały w Starych Sieklukach, parafia św. Józefa w Goździe i Małgorzata Stępień – panna lat 30 zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza:  zapowiedź pierwsza.

2)        Mateusz Michalak – kawaler lat 26 zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Beata Jach – panna lat 24 zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza:  zapowiedź pierwsza.

3)        Kamil Bojanowicz – kawaler lat 27 zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Izabela Klaudia Jesionek – panna lat 23 zamieszkała w Kaszowie, parafia św. Jana Chrzciciela w Kaszowie:  zapowiedź pierwsza.                                                    Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

13.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Krzosek ze Starego Kiełbowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 8 intencji i 1 od p. E. Komoroskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.