OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła

14.08.2016 r.

1.            Dzisiaj taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium – założenie kostki brukowej wokół kościoła i na parkingach.

2.            Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszym sanktuarium. Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów do udziału w Sumie odpustowej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył  J. Eksc. O. Bp Łukasz Buzun – paulin, biskup pomocniczy  Diecezji Kaliskiej. Niech nie zabraknie ministrantów, asysty, dziewczynek sypiących kwiaty, niosących baldachim i naszych strażaków.

3.            Podczas Sumy Odpustowej Ojciec Bp Łukasz poświeci nową tablicę na frontonie kościoła informującą o Sanktuarium Matki Bożej Błotnickiej – Pani Ziemi Radomskiej.

4.            Jutro o godzinie 11.30 przybędzie do Starej Błotnicy Piesza Pielgrzymka z Jedlanki.

5.            W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do poświęcenia zioła i kwiaty.

6.            Bóg zapłać mieszkańcom Wyręby i Wólki Pierzchnieńskiej za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, za produkty żywnościowe. Msza św. w intencji tych wiosek będzie odprawiona w niedzielę 28 sierpnia o godz. 12.00.

7.            W środę O. Jacek świętuje swoje imieniny. Polecamy dostojnego solenizanta Waszym modlitwom i życzliwości.

8.            W czwartek 18 sierpnia przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Powitanie pielgrzymów o godz. 19.00. Apel jasnogórski o godz. 21.00. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach, a także o ofiarowanie produktów żywnościowych, abyśmy mogli przygotować dla pielgrzymów posiłek.

9.            W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.00 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich chorych i osób starszych. Prosimy, aby w obsługę chorych zaangażowało Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Prosimy o użyczenie swojego czasu, samochodów, silnych dłoni, a przede wszystkim swoich serc, aby nie zabrakło chorych i osób starszych z naszej parafii.

10.       W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wiele wydarzeń związanych z parafią i sanktuarium.

1)        Przypada 39 rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. Uroczysta Nowenna o godz. 15.30. Na nowennę zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców Starej Błotnicy. Zachęcamy jednocześnie do pisania podziękowań za otrzymane łaski i próśb do Matki Bożej Pocieszenia także przez internet na stronie naszej parafii. Ponadto jest Księga cudów i łask w której zapisujemy  świadectwa  tych, którzy doświadczyli wstawiennictwa Matki Najświętszej w Jej cudownym obrazie w Błotnicy.

2)        Odbędą się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Sumę i kazanie wygłosi oraz poświęci ołtarz polowy ks. Prałat Jan Andrzejewski. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy. W programie festynu między innymi: dzielenie się chlebem, występy gminnej orkiestry dętej, kapel i zespołów ludowych, inne ciekawe atrakcje.

3)          W rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu przypada święto patronalne Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Msza św. w intencji stowarzyszenia, jak i naszych rodzin o godz. 12.00.

4)           W piątek 19  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Grochala (nr domu 20a) i  Kocon (nr domu 21), a na sobotę godz. 14.00 zapraszamy Państwa: Szymański (nr domu 43) i Bilski (nr domu 45).

5)           Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Grzegorz Duda – kawaler lat 29 zamieszkały w Starych Sieklukach, parafia św. Józefa w Goździe i Małgorzata Stępień – panna lat 30 zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza:  zapowiedź druga.

2)        Mateusz Michalak – kawaler lat 26 zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Beata Jach – panna lat 24 zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza:  zapowiedź druga.

3)        Kamil Bojanowicz – kawaler lat 27 zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Izabela Klaudia Jesionek – panna lat 23 zamieszkała w Kaszowie, parafia św. Jana Chrzciciela w Kaszowie:  zapowiedź druga.

4)        Arkadiusz Piotr Filipczak – kawaler lat 26 zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Ewelina Elżbieta Trzaska – panna lat 26 zamieszkała w Białobrzegach, parafia św. Trójcy: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

6)           Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.