OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 Niedziela Zwykła

21.08.2016 r.

1.            Dzisiaj przeżywamy wiele wydarzeń związanych z parafią i sanktuarium.

1)        Przypada 39 rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. Uroczysta Nowenna o godz. 15.30. Na nowennę zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców Starej Błotnicy. Zachęcamy jednocześnie do pisania podziękowań za otrzymane łaski i próśb do Matki Bożej Pocieszenia także przez internet na stronie naszej parafii. Ponadto jest Księga cudów i łask w której zapisujemy  świadectwa  tych, którzy doświadczyli wstawiennictwa Matki Najświętszej w Jej cudownym obrazie w Błotnicy.

2)        Odbywają się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Sumę i kazanie wygłosi oraz poświęci ołtarz polowy ks. Prałat Jan Andrzejewski. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy. W programie festynu między innymi: dzielenie się chlebem, występy gminnej orkiestry dętej, kapel i zespołów ludowych, inne ciekawe atrakcje.

3)          W rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu przypada święto patronalne Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Msza św. w intencji stowarzyszenia, jak i naszych rodzin o godz. 12.00.

2.            Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium, głównie na spłacenie założenia kostki brukowej wokół kościoła i na parkingach.

3.            W miejsce O. Andrzeja Błasika do naszej parafii został skierowany przez Ojca Generała Zakonu O. Przemysław Kopa . Witamy go serdecznie.

4.            Bóg zapłać parafianom i pielgrzymom za tak liczny udział w Odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dziękuję ministrantom, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, strażakom. Bóg zapłać paniom Danucie i Grażynie  oraz chórowi, Irenie za przygotowanie kościoła i Grażynie za posługę na plebanii. Bóg zapłać Panu kościelnemu Janowi.

5.            Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Wójta i Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Błotnicy oraz parafian, którzy przyjęli pod swój dach i ugościli  pielgrzymkę Warszawa Praga na Jasną Górę. Bóg zapłać za ofiarowanie produktów żywnościowych dla pielgrzymów.

6.            Jak co roku piekarnia z Jedlińska Państwa Jaworskich ufundowała bułki na pielgrzymkę chorych. Bóg zapłać tym Dobrodziejom.

7.            Bóg zapłać Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za obsługiwanie pielgrzymów.

8.            W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Odpust na Jasnej Górze. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.            Przypominamy, że na stronie internetowej parafii można oglądać zdjęcia z Uroczystości Odpustowej 15 sierpnia i innych wydarzeń w naszym sanktuarium.

10.       W sobotę 27  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Zych (nr domu 47a),  Górecki (nr domu 47) i Bojanowicz (nr domu 23).

 

11.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Arkadiusz Piotr Filipczak – kawaler  zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Ewelina Elżbieta Trzaska – panna  zamieszkała w Białobrzegach, parafia św. Trójcy: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

12.      Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.