OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła

28.08.2016 r.

 

1.            Kończą się wakacje dzieci i młodzieży. Dziękujemy Matce Bożej Błotnickiej, że dzieci i młodzież naszej parafii szczęśliwie wracają do szkoły. Od jutra godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy dzieci i młodzież do konfesjonału, aby z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.

2.            Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a także nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły i wszystkich rodziców.

3.            W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 (a w piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

4.            W tym tygodniu także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5.            W przyszłą niedzielę przybywa Piesza Pielgrzymka z Gozdu pod przewodnictwem Ks. Kanonika Kurka na Mszę św. godz. 12.00. Natomiast o godz. 15.30 przybędzie piesza pielgrzymka z Katedry w Radomiu. Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania.

6.            W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, prosimy mieszkańców Starego Kadłuba o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

7.            O. Sebastian zaprasza chłopców, aby zapisali się na ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30. Zaprasza też dziewczynki do scholi parafialnej. Spotkania w soboty o godz. 14.00.

8.           Próba chóru w środę o godz. 18.00. Pani Danuta zaprasza wszystkich, którzy chcieliby śpiewem wielbić Jezusa i Jego Matkę.

9.            Przypominamy, że na stronie internetowej parafii można oglądać zdjęcia z bieżących  wydarzeń w naszym sanktuarium. W tej chwili mamy ponad 1 milion 100 tyś. wyświetleń naszej strony.

10.       Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli na kostkę wokół kościoła i na parkingu. Ofiara ta wyniosła 5260 zł. Ponadto wpłynęły ofiary z Kobyłki 5000 zł i z Jastrzębi 200 zł. Składamy serdeczne podziękowania za produkty do kuchni klasztornej: pomidory, paprykę, inne warzywa,  jabłka, pieczywo czy soki i napoje. W intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców odprawimy Mszę św. w środę 31 sierpnia o godz. 17.00.

11.       Prosimy wioski, które tego jeszcze nie uczyniły,  o zebranie ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci za okres grzewczy 2015/2016.

12.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

13.       W sobotę 3  września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Bojanowicz (nr domu 48),  Szymański (nr domu 44) i Smagowski (nr domu 26).

14.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Karol Chmielewski – kawaler  zamieszkały w miejscowości Zacharzów, parafia św. Marcina w Radzanowie i Anna Kocon – panna  zamieszkała w Siemiradzu, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza

2)        Łukasz Dariusz Różyc – kawaler  zamieszkały w miejscowości Przybyszew, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, i Katarzyna Maria Szymańska – panna  zamieszkała w Starym Osowie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza

3)        Radosław Białkowski – kawaler  zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza, i Sylwia Włodarczyk – panna  zamieszkała w miejscowości Gustawów, parafia św. Mikołaja w Jankowicach: zapowiedź pierwsza

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.      Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.