OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła

4.09.2016 r.

 

1.            Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Do naszego Sanktuarium przybywają piesze pielgrzymki z Gozdu na Sumę o godz. 12.00 i z Radomia na Mszę św. o godz. 16.00.

2.            Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalna za ofiary i dary do kuchni klasztornej.

3.            Jeśli ktoś z parafian chciałby ofiarować paprykę na nowicjat w Leśniowie, prosimy o przywiezienie jutro na plebanię.  

4.            W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, prosimy mieszkańców Starego Kadłuba o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe. Asystę prosimy o wcześniejsze przygotowanie chorągwi, baldachimu,  feretronów, poduszek i różańca na procesję.

5.            W czwartek Uroczystość Odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz.17.00. Na wszystkich mszach poświecenie ziarna siewnego. Na Sumę o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i strażaków. Uroczystą sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. infułat Kazimierz Korszniewicz – Konfrater naszego Zakonu Paulińskiego.

6.            W piątek 9 września po mszy św. o godzinie 17.00  zebranie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

7.            W sobotę 10 września o godz. 10.00 skupienie dla narzeczonych.

8.            W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów i artykułów szkolnych dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.                                                                   

9.            O. Sebastian zaprasza chłopców, aby zapisali się na ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30. Zaprasza też dziewczynki do scholi parafialnej. Spotkania w soboty o godz. 14.00.

10.      Próba chóru w środę o godz. 18.00. Pani Danuta zaprasza wszystkich, którzy chcieliby śpiewem wielbić Jezusa i Jego Matkę.

11.       Bóg zapłać mieszkańcom Jakubowa za ofiarę 810 zł. na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci za okres grzewczy 2015/2016. Prosimy wioski, które tego jeszcze nie uczyniły  o zebranie ofiar.

12.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

13.       W piątek 9  września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Różańska (nr domu 27),  Grzelak (nr domu 29) i Kiliański lub Krzosek (nr domu 30).

14.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Karol Chmielewski – kawaler  zamieszkały w miejscowości Zacharzów, parafia św. Marcina w Radzanowie i Anna Kocon – panna  zamieszkała w Siemiradzu, parafia tutejsza: zapowiedź druga

2)        Łukasz Dariusz Różyc – kawaler  zamieszkały w miejscowości Przybyszew, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, i Katarzyna Maria Szymańska – panna  zamieszkała w Starym Osowie, parafia tutejsza: zapowiedź druga

3)        Radosław Białkowski – kawaler  zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza, i Sylwia Włodarczyk – panna  zamieszkała w miejscowości Gustawów, parafia św. Mikołaja w Jankowicach: zapowiedź druga

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.      Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

16.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Helenę Starosta z Czyżówki lat 94. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.