OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 Niedziela Zwykła

11.09.2016 r.

 

1.            Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom ze Starego Kadłuba za ofiarę 400 zł i dary do kuchni na odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę 18 września o godz. 12.00.

2.            Ponadto Mieszkańcy Starego Kadłuba złożyli ofiarę 1430 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Bóg zapłać. Prosimy pozostałe wioski o zbiórkę ofiar na ten cel.

3.            Serdecznie składamy Bóg zapłać także za paprykę ofiarowaną na nasz nowicjat w Leśniowie - zebrano 110 kg .

4.            Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów i artykułów szkolnych dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.

5.           W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.           W czwartek 15 września przypada Święto Matki Bożej Bolesnej.

7.           W sobotę 17 września w 77 rocznicę napadu Związku Radzieckiego na Polskę pamiętajmy o wszystkich pomordowanych  w czasie wojny jak i potem przez całe lata komunistycznego zniewolenia.

8.            Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

9.            Jak co roku w sobotę 1 października udamy się autokarem z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole zapisy u o. Przemysława i w zakrystii.

10.       Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30, a spotkania scholi o godz. 14.00.

11.       Próba chóru w środę o godz. 18.00.

12.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

13.      Z ofiar złożonych podczas pogrzebu śp. Heleny Starosta wyznaczono jedną intencję od brata Mariana z rodzina z Radomia, 13 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

14.       W sobotę 17  września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Krzosek (nr domu 30a),  Szymański (nr domu 31) i Korczak (nr domu 33).

15.      Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.