OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 Niedziela Zwykła

18.09.2016 r.

1.            Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na spłacenie kostki brukowej wokół kościoła i na parkingu. Bóg zapłać wszystkim parafianom i pielgrzymom za wielką ofiarność.

2.            Ponadto wpłynęły osobiste ofiary na nasze sanktuarium i klasztor: z Lisowa – 100 zł, ze Starego Sopotu – 100 zł, z Radomia – 100 zł, z Wierzbicy - 100 zł i Ofiarodawca anonimowy - 200 zł.

3.            W środę 21 września, święto Św. Mateusza Apostoła. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Błotnickiej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Wólki Kadłubskiej.

4.            Zbliża się nowy sezon grzewczy, a wiele wiosek zalega z ofiarami na ogrzewanie za poprzedni rok. Prosimy wiernych z tych wiosek o dokonanie jak najszybciej zbiórek ofiar na ogrzewanie i wywóz śmieci. Bóg zapłać mieszkańcom Czyżówki i Dębowicy za ofiarę 1080 zł oraz  Kobylnika za ofiarę 1190 zł na ten cel.

5.            Jak co roku w sobotę 1 października udamy się autokarem z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole zapisy u O. Przemysława w zakrystii. Hasłem pielgrzymki są słowa „Polsko – odmawiaj gorliwie Różaniec”.

6.            Nadal zachęcamy dzieci i młodzież o zgłaszanie się do grona ministrantów i scholi. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30, a spotkania scholi o godz. 14.00.

7.            Próba chóru w środę o godz. 18.00.

8.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

9.            W sobotę 24  września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Zych (nr domu 34),  Kopycki (nr domu 35) i Jasiński (nr domu 36).

10.      Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.