OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 Niedziela Zwykła

25.09.2016 r.

1.            Bogu najwyższemu dziękujemy za obfite plony na polach, w ogrodach i sadach. Prosimy Boga, aby nie zabrakło nam zdrowia, sił i jego błogosławieństwa, a przede wszystkim zgody i miłości w naszych rodzinach.

2.            Dziękujemy za udział w nowennie ku czci Matki Bożej Pocieszenia, zwłaszcza mieszkańcom Wólki Kadłubskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do większego udziału w tym nabożeństwie.

3.            Taca remontowo budowlana na spłacenie kostki wokół kościoła z zeszłej niedzieli wyniosła: 4820 zł. W Przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech, gdzie zginęło prawie 300 osób, a tysiące zostało bez dachu nad głową i środków do życia. W rejonie tym posługują także kapłani z Polski.

4.            W następną niedzielę odwiedzi nas i opowie o misjach siostra Zygmunta Zofia Kaszuba, Karmelitanka od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary na misje święte.

5.            W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego sanktuarium i klasztoru oraz ich rodzin.

6.            W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Wacława, w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima i w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

7.            W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Z Błotnicy udajemy się z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole – zapisy u O. Przemysława w zakrystii. Szczególnie w tym roku miłosierdzia zachęcamy do udziału w pielgrzymce osoby należące do kół żywego różańca.

8.            W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli ktoś z dorosłych nie może codziennie uczestniczyć w nabożeństwie październikowym, to przynajmniej niechaj raz przybędzie z całą rodziną do kościoła na to nabożeństwo. Zachęcamy też do odmówienia choćby jednego dziesiątka dziennie w swoich domach.

9.            W przyszłą niedziele 2 października po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

10.       W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie w sali duszpasterskiej wszystkich Kół Żywego Różańca i o godz. 15.30 wspólny różaniec w kościele.

11.       Bóg zapłać mieszkańcom Wólki Pierzchnieńskiej za ofiarę 100 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Zbliża się nowy sezon grzewczy, a wiele wiosek zalega z ofiarami na ogrzewanie za poprzedni rok. Prosimy wiernych z tych wiosek o dokonanie jak najszybciej zbiórek ofiar na  ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

12.      Od przyszłej niedzieli ministranci i schola rozpoczną sprzedaż zniczy. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

13.       Zachęcamy dzieci i młodzież do grona ministrantów i scholi. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 a scholi o godz. 14.00.

14.       Próba chóru w środę o godz. 18.00.

15.       Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

16.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marcin Bartosiak – kawaler  zamieszkały w Chruściechowie, parafia tutejsza i Paulina Angelika Skrzekowska – panna  zamieszkała w miejscowości Redlin, parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jasionnej: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

17.       W sobotę 1 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Śpiewakowski (nr domu 37), Stańczyk (nr domu 38), Bojanowicz (nr domu 39) i Dąbrowski (nr domu 42).

18.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.