OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 Niedziela Zwykła

2.10.2016 r.

1.            Witamy w naszym sanktuarium S. Zygmuntę Zofię Kaszuba, Karmelitankę od Dzieciątka Jezus. Siostra opowiada nam o misjach, a po Mszy św. przed kościołem są zbierane ofiary na misje święte.

2.            Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech, gdzie zginęło prawie 300 osób, a tysiące zostało bez dachu nad głową i środków do życia. W rejonie tym posługują także kapłani z Polski.

3.            W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po każdej Mszy zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

4.            Dzisiaj po Sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

5.            O godz. 15.00 spotkanie w sali duszpasterskiej wszystkich Kół Żywego Różańca i o godz. 15.30 wspólny różaniec w kościele.

6.            W czwartek jak co miesiąc o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich kapłanów i siostry zakonne - pochodzących i pracujących w Starej Błotnicy i o powołania kapłańskie i zakonne.

7.            W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustynę Kowalską, w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste wręczenie różańca dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy spotkanie z dziećmi i ich rodzicami.

8.            W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek i Piątek.  Od godz. 16.00 (w piątek 15.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

9.            Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 w czwartek, w piątek i w sobotę.

10.       Rozpoczął się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli ktoś z dorosłych nie może codziennie uczestniczyć w nabożeństwie październikowym, to przynajmniej niechaj raz przybędzie z całą rodziną do kościoła na to nabożeństwo. Zachęcamy też do odmówienia choćby jednego dziesiątka dziennie w swoich domach.

11.       Bóg zapłać mieszkańcom Mokrosęka za ofiarę 1170 zł i Siemiradza za ofiarę 1170 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Prosimy wiernych z pozostałych wiosek o dokonanie jak najszybciej zbiórek ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

12.      Od dzisiaj ministranci i schola rozpoczynają sprzedaż zniczy. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

13.       Zachęcamy dzieci i młodzież do grona ministrantów i scholi. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 a scholi o godz. 14.00.

14.       Próba chóru w środę o godz. 18.00.

15.       Na stolikach pod chórem wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

16.       Od przyszłej niedzieli można już zamawiać msze św. na 2017 rok.

17.       Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

18.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marcin Bartosiak – kawaler  zamieszkały w Chruściechowie, parafia tutejsza i Paulina Angelika Skrzekowska – panna  zamieszkała w miejscowości Redlin, parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jasionnej: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

19.       W sobotę 8 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Zgiep (nr domu 1), Stępień (nr domu 3a), i Jasiński (nr domu 2).

20.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

21.       W dniu wczorajszym odbył się w naszym kościele pogrzeb śp. Mieczysława Macieja Waniek ze Starych Siekluk, parafia Stary Gózd. Z ofiar złożonych wyznaczono 34 Msze św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.