OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 Niedziela Zwykła

9.10.2016 r.

 

1.            Dzisiaj jest Dzień Papieski. Po każdej Mszy młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2.            Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyście poświęcimy odnowioną chrzcielnicę.  

3.            W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

4.            W piątek 14 października będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Patrona św. Jana Pawła II oraz Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców, w naszym Sanktuarium o godz. 9.00 

5.            Za tydzień 16 października przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. O godz. 10.00 młodzież naszej parafii wystawi przedstawienie „Bez maski”.

6.            Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną w domach za ofiary i dary do kuchni klasztornej.

7.            Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież.

8.            Bóg zapłać mieszkańcom Kiełbowa Starego za ofiarę 940 zł, mieszkańcom Chruściechowa za ofiarę 970 zł oraz mieszkańcom Starego Sopotu za ofiarę 1340 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Prosimy wiernych z pozostałych wiosek o dokonanie jak najszybciej zbiórek ofiar na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

9.           Przed kościołem ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

10.       Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

11.       Próba chóru w środę o godz. 18.00.

12.       Na ławkach wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

13.       Od dzisiaj można już zamawiać w zakrystii msze św. na 2017 rok. Prosimy tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek jubileusze, osiemnaste urodziny czy rocznice  śmierci swoich bliskich, aby jako pierwsi zarezerwowali sobie terminy mszy świętych. Jeśli ktoś ma więcej terminów  niechaj stara się zamawiać msze św. w kancelarii w godzinach urzędowania. Są jeszcze terminy na 2016 rok.

14.       Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

15.       W sobotę 15 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Stępień (nr domu 3), Starosta (nr domu 4), i Jurczak (nr domu 5).

16.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

17.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Janinę Pałczyńską ze Starego Osowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 16 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego. 

2)        śp. Jadwigę Budzik z Kadłubskiej Woli – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 10 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od zakładu pogrzebowego pana Komoroskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.