OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Adwentu

11.12.2016 r.

 

1.            Już coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne modlitwy o „Życie chrześcijańskie rodzin”.

2.            Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu O. Przeor został odznaczony medalem za zasługi przez Krajową Radę Izb Rolniczych, na rzecz rolnictwa i regionu mazowieckiego.

3.            Codziennie Roraty o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych na to oczekiwanie z Maryją Niepokalaną na przyjście Zbawiciela.

4.            W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, także Państwu Iwonie i Pawłowi Zakrzewskim za ofiarę 1000 zł     na sanktuarium oraz osobom za dary żywnościowe do klasztoru.

5.           W przyszłą niedzielę po Mszach św. woluntariusze naszej szkoły będą rozprowadzać bombki choinkowe.

6.            W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej oraz w ostatni czwartek i piątek Adwentu po Roratach harcerze i harcerki będą rozdawać światełko betlejemskie. Światełko to jest zaczerpnięte z miejsca narodzenia się Jezusa i roznoszone przez harcerzy po całym świecie.

7.            Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny, a także zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne.

8.            W kiosku są do nabycia kalendarze na 2017 r.: po 4 zł i po 6 zł wydane przez Diecezję Radomską.

9.            W zakrystii można zamawiać Msze św. na 2017 rok.

10.       Pani Danuta składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane z racji roznoszonych opłatków.

11.       Bóg zapłać wiernym za ofiary na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci (jedna wioska nadal zalega z ofiarami). Za ubiegły rok wpłynęło 14170 zł. Za ostatnie dwa miesiące rachunek za energię elektryczną wyniósł 4925 zł.

12.       W tym roku rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę) zaraz po świętach 27 grudnia. Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Sołtysów wszystkich wiosek prosimy o zabranie z zakrystii listów kolędowych do mieszkańców.

13.       Z ofiar złożonych podczas pogrzebu śp. Stanisława Zarychty ze Starego Osowa wyznaczono 10 intencji od uczestników pogrzebu i jedną od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

14.       W sobotę 17 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Kucharczyk (nr domu 7), Górka (nr domu 8), i Sokołowski (nr domu 12).

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.