OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 Niedziela Zwykła

30.10.2016 r.

1.            Dzisiaj wspominamy poświęcenie naszego kościoła parafialnego.

2.            Przypominamy, że od dzisiejszej nocy obowiązuje czas zimowy, czyli zegarki są cofnięte o godzinę .

3.            W zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy na wypominki. Prosimy zaznaczyć, czy to są wypominki listopadowe, czy roczne, z jakiej miejscowości i o której godzinie roczne mają być czytane: 9.40 czy 11.40. Wypominki roczne zostaną wywieszone w gablocie przed kościołem i ukarzą się na stronie internetowej parafii w zakładce „Intencje mszalne”. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nieścisłości i błędów.

4.            We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. O godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz parafialny. Tam modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Po procesji  możliwość poświecenia nowych nagrobków. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie takich nagrobków do poświęcenia.

5.            W środę Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja żałobna po kościele z wypominkami.

6.            Od wtorku do 9 listopada o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00) Msza św. Oktawalna w intencji zmarłych. Ich imiona będziemy odczytywać i modlić się za nich na różańcu godzinę przed Mszą św.

7.            Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

8.           Przed kościołem i przy bramach cmentarza ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

9.           W kiosku są do nabycia po 4 zł kalendarze na przyszły rok.

10.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

11.       Można już zamawiać w zakrystii msze św. na 2017 rok. Prosimy tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek jubileusze, osiemnaste urodziny czy rocznice  śmierci swoich bliskich, aby jako pierwsi zarezerwowali sobie terminy mszy świętych.

12.       W przyszłą niedzielę po mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. Prosimy radnych o przeprowadzenie zbiórki.

13.       Z ofiar złożonych na Mszy pogrzebowej za śp. Stanisława Walczaka z Kobylnika wyznaczono 20 intencji i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

14.       Jutro 31 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Gurka (nr domu 15), Krawczyk (nr domu 16), i Nowakowski (nr domu 17). W sobotę 5 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Jach (nr domu 19), Wieteska (nr domu 20), i Kocon (nr domu 21).

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.