OGŁOSZENIA PARAFIALNE

34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2016 r.

1.            Dzisiaj ostania niedziela roku liturgicznego - Chrystusa Króla Wszechświata. Ojciec Święty Franciszek uroczyście kończy Rok Miłosierdzia. Na każdej Mszy św. razem ze wszystkimi parafiami w Polsce dokonujemy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

2.            Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - ofiary są przeznaczone na prace remontowo budowlane – spłacanie położonej kostki wokół kościoła i na parkingach.

3.            Wczoraj o godz. 15.00 uroczyście poświęciliśmy nowy krzyż przydrożny na Wyrębie. Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Wyręby i Starego Kadłuba.

4.            Jutro o godz. 16.30 będzie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na Nowennę wszystkich parafian a w szczególności mieszkańców Ryk.

5.            We wtorek wspominamy św. Cecylię patronkę chórów kościelnych. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy naszych chórzystów i scholę. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej.

6.            W piątek 25 listopada o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas Mszy św. Uroczyste poświęcenie i wręczenie dzieciom modlitewników.

7.            Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Do naszej parafii przybędą Bracia Klerycy z Wyższego seminarium Duchownego Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie. Na wszystkich Mszach świętych przeprowadzą niedzielę powołań. Po Mszach Bracia Klerycy będą zbierać ofiary do puszek na Seminarium Duchowne i rozprowadzać płyty z pieśniami kleryckiego zespołu „Vox eremi”.

8.            W przyszłą niedzielę poświęcimy także opłatki na stół wigilijny, które Pani organistka Danuta rozniesie do naszych domów.

9.            Wypominki roczne są wywieszone w gablocie przed kościołem i są umieszczone na stronie internetowej parafii w zakładce „Intencje mszalne” lub „Cmentarz”. Prosimy o sprawdzenie, czy nie brakuje tam imion waszych bliskich zmarłych i czy nie ma jakichś błędów. Wszelkie nieścisłości prosimy zgłaszać w zakrystii lub przez Internet.

10.       Na stronie internetowej naszej parafii są zamieszczane ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz księgi metrykalne naszych przodków.

11.       W kiosku są do nabycia kalendarze na 2017 r.: po 4 zł i po 6 zł wydane przez Diecezję Radomską.

12.       Bóg zapłać mieszkańcom Starego Osowa za ofiarę 1040 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

13.       W zakrystii można zamawiać msze św. na 2017 rok.

14.       W sobotę 26 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Dębowicy Państwa: Lipiec (nr domu 32), Kaleta (nr domu 34a), Kaleta (nr domu 34), i Malczewski (nr domu 35).

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.