OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Adwentu

18.12.2016 r.

 

1.        Rozpoczynamy ostatni tydzień przygotowań do świętowania Bożego Narodzenia. Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z Sakramentu Pokuty zachęcamy do spowiadania się dzisiaj oraz w tygodniu rano i wieczorem przed Mszą św. Ponadto dla pracujących możliwość spowiedzi św. w piątek od godz. 18.00 do 21.00.

2.        Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca taca jest przeznaczona na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.  

3.        Codziennie Roraty o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych na to oczekiwanie z Maryją Niepokalaną na przyjście Zbawiciela.

4.        W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Wyręby.

5.        W czwartek podczas Rorat o godz. 17.00 nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów na ministrantów.

6.        W czwartek, w piątek i w sobotę świąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

7.        W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając sobie życzenia nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, a więc błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. W Wigilię, tradycyjnie, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.        Pasterka Bożego Narodzenia w sobotę o godz. 24.00. Niech nie zabraknie także dzieci  i młodzieży. Taca przeznaczona będzie na      Diecezjalny Fundusz Obrony Życia

9.        Dzisiaj po każdej mszy świętej oraz w ostatni czwartek i piątek Adwentu po Roratach harcerze i harcerki rozdają światełko betlejemskie. Światełko to jest zaczerpnięte z miejsca narodzenia się Jezusa i roznoszone przez harcerzy po całym świecie. W sklepiku można nabyć lampiony, które nam pomogą przenieść to światełko z kościoła do naszych domów.

10.   Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny, a także zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne. Woluntariusze zaś naszej szkoły rozprowadzają bombki choinkowe.

11.   W kiosku są do nabycia kalendarze na 2017 r.

12.   W zakrystii można zamawiać Msze św. na 2017 rok.

13.   W tym roku rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę) zaraz po świętach 27 grudnia. Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia duszpasterskie”.

14.   W piątek 23 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Rojek (nr domu 12a), Wieteska (nr domu 15), i Różański (nr domu 20).

15.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.