OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna

17.04.2016 r.

 

1.           Dzisiaj przypada Uroczystość Dobrego Pasterza. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowo-budowlane w naszej parafii i sanktuarium. Za ofiary dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.           W czwartek o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Chruściechowa.

3.           W piątek 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność Obowiązkowa.

4.           W sobotę Uroczystość Świętego Wojciecha Głównego Patrona Polski.

5.           W przyszłą niedzielę po mszach św. ofiary będą zbierane do puszek na pomoc Ukrainie. O to prosił sam Ojciec Święty Franciszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas południowej modlitwy. Prosi także o to nasz ks.bp Ordynariusz Henryk Tomasik.  

6.           W piątek 29 kwietnia w godzinach 9.00 do 14.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa  Ordynariusza z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania, jak i z tymi którzy w zeszłym roku ten sakrament przyjęli. Będzie to dzień formacyjny w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

7.           W niedzielę 8 maja kazania na mszach świętych wygłosi egzorcysta Ks. Sławomir Pusa. Będzie to dzień przygotowania do mszy św. o uwolnienie i uzdrowienie, która będzie odprawiona w poniedziałek 9 maja o godz. 18.00.

8.           W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

10.      Bóg zapłać za ofiary złożone na wymianę okien: Państwo Iwona i Paweł Zakrzewscy spoza parafii  ofiarowali 1000 zł, Państwo Teresa i Włodzimierz i cała rodzina Boczków ze Starego Kadłuba złożyła ofiarę na całe okno . Pozostało zatem jeszcze jedno okno do ufundowania.

11.      Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a scholi o godz. 14.00.

12.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

13.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Łukasz Paluch – kawaler lat 32 zamieszkały w miejscowości Bielicha, parafia Matki Bożej Różańcowej i  Martyna Babut - panna lat 23, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

14.       W sobotę 23 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Lipka (nr domu 48),  Marciniak (nr domu 42) i Kolos (nr domu 37).

15.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.