OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

24.04.2016 r.

 

1.           Dzisiaj po mszach św. ofiary będą zbierane do puszek na pomoc Ukrainie. O to prosił sam Ojciec Święty Franciszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas południowej modlitwy. Prosi także o to nasz ks. bp Ordynariusz Henryk Tomasik.

2.           W piątek 29 kwietnia w godzinach 9.00 do 14.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa  Ordynariusza z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, jak i z tymi którzy w zeszłym roku ten sakrament przyjęli. Będzie to dzień formacyjny w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

3.           W piątek 29 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przyjęły  w zeszłym roku Pierwszą Komunię św. Komunia św. Rocznicowa odbędzie się w niedzielę 5 czerwca.

4.           W Przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, a więc i nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udekorowania wszystkich krzyży przydrożnych i figur na terenie całej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

5.           W niedzielę 22 a nie 8 maja kazania na mszach świętych wygłosi egzorcysta Ks. Sławomir Pusa. Zaś msza św. o uwolnienie i uzdrowienie będzie odprawiona w poniedziałek 23 maja o godz. 18.00.

6.           W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy następujących wiosek: 1. Dębowica i Czyżówka, 2. Stary Sopot, 3. Mokrosęk i 4. Strażacy.

7.           W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8.           Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

9.           Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a scholi o godz. 14.00.

10.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

11.       Na ręce pana Grzegorza Sęk dziękujemy za sprawną rozbiórkę drewnianego domu „wikariatki”. Bóg zapłać także panom Mirosławowi Kocon, Szymonowi Sęk, Patrykowi Marciszewskiemu, Albertowi Firlej i Grzegorzowi Pałczyńskiemu, którzy pracowali przy rozbiórce.

12.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Łukasz Paluch – kawaler lat 32 zamieszkały w miejscowości Bielicha, parafia Matki Bożej Różańcowej i  Martyna Babut - panna lat 23, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Paweł Mateusz Krzysztof Litwin – kawaler lat 25 zamieszkały w Starym Kiełbowie parafia tutejsza i  Iwona Kalbarz - panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Nowe Zawady, parafia Świętych Piotra i Andrzeja w Jedlińsku : zapowiedź pierwsza.

3)        Marcin Piotr Gruszka – kawaler lat 25, zamieszkały w Siemiradzu parafia tutejsza i Ilona Skowrońska – panna lat 25, zamieszkała w miejscowości Ślepowron parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cerekwii: zapowiedź pierwsza.

4)        Mateusz Jacek Kaszuba – kawaler lat 26, zamieszkały w Starym Osowie parafia tutejsza i Wioleta Krystyna Pełka – panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Sucha parafia Świętej Trójcy w Białobrzegach – zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

13.       W sobotę 30 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Damecki (nr domu 36),  Nadgrotkiewicz (nr domu 36a) i Kacperkiewicz (nr domu 33).

14.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.