OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 5 Niedzielę Zwykłą

7.02.2016 r.

1.           Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

2.            W tym tygodniu jest Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Dla chorych, osób starszych i tych, którzy nie mogą przybyć do posypania głów popiołem można będzie zabrać szczyptę popiołu w serwetkę i samemu w domu dopełnić tego obrzędu.

3.           W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież powyżej 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

4.           Środą popielcową rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Wielki Post. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00.

5.           Ojciec Generał naszego Zakonu odwołał ze Starej Błotnicy O. Jarosława. Za posługę w parafii i w sanktuarium składamy Ojcu Jarosławowi Bóg zapłać.

6.           Bóg zapłać za ofiary złożone przez chorych podczas posługi sakramentalnej w ich domach.   

7.            W piątek 12 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Szymański (nr domu 56) oraz Wólki Kadłubskiej Państwa Burakowski (nr domu 81) i Wachowicz (nr domu 85) .

8.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.