OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

1.05.2016 r.

 

1.           Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, a więc i nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udekorowania wszystkich krzyży przydrożnych i figur na terenie całej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

2.           Na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie włączonych do grona ministrantów dwóch kandydatów.

3.           Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

4.           Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne w Radomiu.

5.           Od dzisiaj rozpoczynamy modlitwy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

6.           We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedziele. Msza św. dla strażaków o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby z racji tej uroczystości, jak i jutrzejszego święta flagi przyozdobić nasze domy polskimi biało-czerwonymi flagami, czy maryjnymi (biało-niebieskimi), czy też papieskimi (żółto-białymi).

7.           W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W tych dniach wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 (w piątek od 15.00) i możliwość spowiedzi świętej.

8.           W tym tygodniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną:

1)        Czwartek: Dębowica, Czyżówka, Mokrosęk, Stary Sopot, Kobylnik i Siemiradz.

2)        Piątek: Stara Błotnica, Stary Kadłub, Wyręba, Kadłubska Wola.

3)        Sobota: Stary Kiełbów, Ryki, Chruściechów, Jakubów, Stary Osów.

9.           W piątek 6 maja rozpoczynamy nowennę do przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10.      W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, prosimy mieszkańców Starej Błotnicy o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

11.      Komunia św. Rocznicowa odbędzie się w niedzielę 5 czerwca.

12.      W niedzielę 22 a nie 8 maja kazania na mszach świętych wygłosi egzorcysta Ks. Sławomir Pusa. Zaś msza św. o uwolnienie i uzdrowienie będzie odprawiona w poniedziałek 23 maja o godz. 18.00.

13.      W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy następujących wiosek: 1. Dębowica i Czyżówka, 2. Stary Sopot, 3. Mokrosęk i 4. Strażacy.

14.      W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

15.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

16.      Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.15, a scholi o godz. 14.15.

17.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

18.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Mateusz Krzysztof Litwin – kawaler lat 25 zamieszkały w Starym Kiełbowie parafia tutejsza i  Iwona Kalbarz - panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Nowe Zawady, parafia Świętych Piotra i Andrzeja w Jedlińsku : zapowiedź druga.

2)        Marcin Piotr Gruszka – kawaler lat 25, zamieszkały w Siemiradzu parafia tutejsza i Ilona Skowrońska – panna lat 25, zamieszkała w miejscowości Ślepowron parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cerekwii: zapowiedź druga.

3)        Mateusz Jacek Kaszuba – kawaler lat 26, zamieszkały w Starym Osowie parafia tutejsza i Wioleta Krystyna Pełka – panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Sucha parafia Świętej Trójcy w Białobrzegach – zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

19.       W sobotę 7 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Urbanowski (nr domu 34),  Mariańska (nr domu 35) i Ciechowicz (nr domu 32).

20.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

21.      W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Mariannę Wieteska z Mokrosęku (ostatnio przebywała w Radomiu) – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 6 intencji od uczestników pogrzebu. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.