OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Bożego Narodzenia

25.12.2016 r.

 

1.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boża Dziecina i Jego Matka błogosławią naszym Parafianom i Pielgrzymom.

2.        Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Ojcom i młodzieży za zrobienie żłobka w kościele oraz ministrantom, scholi i chórowi za oprawę liturgiczną.

3.        Jutro drugi dzień świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.        W tym roku Święto św. Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.

5.        W sobotę 31 grudnia o godz. 16.30 uroczyste nieszpory na zakończenie roku i Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego Sanktuarium.

6.        W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia duszpasterskie”.

7.        Podczas wizyty duszpasterskiej prosimy w miarę możliwości o obecność całej rodziny w domu. Zachęcamy rodziców do zwalniania w tym czasie dzieci i młodzieży ze szkoły i pozostawiania w domu.

8.        Jeśli któraś rodzina będzie przeszkodzona w przyjęciu kapłana, można poprosić o inny termin.

9.        Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 10.00, a w soboty o godz. 9.00. Prosimy o przysłanie po kapłana samochodu.

10.   Ofiary z tegorocznej kolędy pragniemy przeznaczyć na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach. Liczymy na dużą Waszą ofiarność, abyśmy mogli jak najszybciej uporać się z tym zadłużeniem. Jeśli ktoś z pielgrzymów chciałby włączyć się w tę fundację prosimy o kontakt bezpośredni z Ojcem Proboszczem lub przez stronę internetową w zakładce: Fundacje dla Sanktuarium.

11.   Taca z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona na spłacanie położonej kostki wokół kościoła i na parkingach wyniosła 4870 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za te i inne ofiary na Sanktuarium. W Waszej intencji, jak zwykle, odprawiamy Mszę św. w ostatni dzień miesiąca o godz. 17.00.  

12.   Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną oraz innym parafianom i pielgrzymom za ofiary i dary do kuchni klasztornej z racji świąt.

13.   Bóg zapłać mieszkańcom Ryk za ofiarę 1200 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

14.   W kiosku są do nabycia kalendarze na 2017 r.

15.   W zakrystii można zamawiać Msze św. na 2017 rok.

16.   W dniu 2 stycznia w Radomiu rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Szczegółowej informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

17.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)       Łukasz Figura – kawaler lat 29, zamieszkały w Wielogórze w parafii św. Franciszka i  Agata Kucharczyk – panna lat 27, zamieszkała w Siemiradzu, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

18.   We wtorek 27 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Kowalik (nr domu 21), Kołacz (nr domu 22), i Frączek (nr domu 25). W sobotę 31 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Figowicz (nr domu 28), Siurnik (nr domu 29), i Stachowiak (nr domu 30).

19.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

20.   W środę odbył się pogrzeb śp. Wiesławy Garlińskiej z Radomia. Z ofiar złożonych podczas Mszy pogrzebowej wyznaczono za zmarłą 9 intencji od uczestników pogrzebu. Natomiast w piątek odbył się pogrzeb śp. Zofii Drużdżel z Kadłubskie Woli, ostatnio zamieszkałej w Radomiu. Z ofiar złożonych podczas Mszy pogrzebowej wyznaczono za zmarłą 5 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.