OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Niedzielę Palmową

20.03.2016 r.

 

 

1.           Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami o godzinie 10.00.

2.           Gorzkie Żale odśpiewamy o godz. 12.00 i 16.00.

3.           Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom
i ofiarodawcom.

4.           Dzisiaj o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Starej Błotnicy.

5.           Po Mszach świętych ministranci i schola sprzedają palmy wielkanocne, stroiki, świeczki i kubki z zdjęciami z naszego sanktuarium. Dochód przeznaczony na potrzeby dzieci.

6.           Jutro o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Starego Kadłuba.

7.           W Wielkim Tygodniu odwiedzimy chorych w domach. W zakrystii można zgłaszać tych chorych, którzy nie są objęci comiesięczną posługą sakramentalną. Odwiedzimy wszystkich chorych w następujące dni:

Wielki Poniedziałek – Dębowica, Czyżówka,  Mokrosęk, Stary Sopot, Kobylnik, Siemiradz, Stary Kiełbów, Ryki, Chruściechów, Jakubów, Wólka Pierzchnieńska i Wólka Kadłubska.

Wielki Wtorek – Stara Błotnica, Stary Kadłub, Wyręba, Kadłubska Wola i Stary Osów.

8.           Kolejne dni świętowania tych największych świąt w roku to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Noc – tzw. Triduum Paschalne. Jest to już czas świętowania, dlatego prosimy o powstrzymanie się od ciężkich niekoniecznych prac i udział w nabożeństwach uobecniających mękę, śmierć i  zmartwychwstanie Pana Jezusa.

9.           Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.00. Obchodzimy Uroczystość ustanowienia przez Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętni na to, że tylko Judasza zabrakło w Wieczerniku, wszyscy – starsi, młodzież i dzieci – gromadzimy się w kościele, naszym parafialnym wieczerniku.  Czuwanie przy Panu Jezusie w ciemnicy do godz. 21.00.

10.      Wielki Piątek – czuwanie od godz. 7.00. Wszyscy gromadzimy się na Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 i Liturgii Krzyża o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Taca podczas adoracji Krzyża przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

11.      Wielka Sobota – adoracja Jezusa w Grobie od godz. 7.00. Prosimy wszystkich, aby choć jedną godzinę spędzić przy Panu Jezusie w Grobie Pańskim. Przy okazji adoracji przynosimy do święcenia pokarmy na stół wielkanocny.
W kościele poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Na wioskach świecenie pokarmów będzie:

a)        Jeden kapłan: Mokrosęk (9.00), Stary Sopot (9.30), Dębowica (9.45), Czyżówka (10.00), Kobylnik (10.15), Siemiradz (10.30), Stary Osów (10.45), Stary Kadłub (11.15).

b)        Drugi kapłan: Kadłubska Wola (9.00), Wyręba (9.30), Wólka Kadłubska (9.45), Wólka Pierzchnieńska (10.00), Jakubów (10.15), Chruściechów (10.30), Ryki (10.45), Stary Kiełbów (11.00).

       Samochód po kapłana przysyłamy na godz. 8.50. Prosimy o niepozostawianie koszyczków z pokarmami w punktach święcenia, ale o gromadzenie się wszystkich i oczekiwanie na kapłana. Święcenie pokarmów na wioskach nie zwalnia nas z adoracji Pana Jezusa w Grobie w kościele parafialnym.

12.   Wielka Noc – W Wielką Sobotę po zachodzie słońca o godz. 19.00 rozpoczynają się najważniejsze obrzędy świętowania Wielkanocnego – Liturgia Paschalna. Cała parafia gromadzi się przed kościołem przy ognisku. Przynosimy ze sobą świece.  Centrum świętowania Wielkiej Nocy kończymy rezurekcją, która tradycyjnie w naszej parafii będzie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję zapraszamy także wszystkich parafian, w tym strażaków, ministrantów, asystę i dziewczynki sypiące kwiatki. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

13.   Ci, którzy wrócili  z zagranicy, czy mieli ważną przeszkodę, aby nie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych będą mieć okazję do spowiedzi św. w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 16.00.

14.      Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nadal można składać ofiary w zakrystii.

15.      Jutro o godz. 15.00 w świetlicy Zespołu Szkół Gminnych w Starej Błotnicy odbiór stroi komunijnych dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

16.      Zbiórka ministrantów w środę o godz. 18.00. Obecność Obowiązkowa.

17.   Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

18.   W czwartek 24 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców z Chruściechowa Państwa:  Mazurek (nr domu 24), Popowicz (nr domu 23) i Karolewski (nr domu 25a).

19.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Piotr Fijałkowski – lat 25 zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i  Anna Woźniak -  lat 25, zamieszkała w Nowym Goździe, parafia Stary Gózd: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

20.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

21.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Jana Dudka z Chruściechowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 12 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.