OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

22.05.2016 r.

 

1.            Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się  okres komunii św. wielkanocnej zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym. Ofiary złożone na tacę  (remontowo budowlaną) są przeznaczone na nowy rzutnik do wyświetlania pieśni.

2.            Dzisiaj kazania na mszach świętych głosi egzorcysta Ks. Sławomir Pusa. Msza św. o uwolnienie i uzdrowienie będzie odprawiona jutro o godz. 18.00.

3.            Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, wszystkim niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, pani organistce, chórowi i paniom w kuchni. Bóg zapłać tym rodzinom, które przyniosły dary do kuchni klasztornej. Sześć rodzin złożyło produkty  z racji odpustu.  W intencji tych rodzin odprawimy Mszę św. w następną niedzielę o godz. 12.00.

4.            W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Wszyscy parafianie w całej parafii dekorują okna obrazami i domy flagami.

5.            Prosimy parafian z Dębowicy i Czyżówki, Starego Sopotu, Mokrosęku i strażaków o przygotowanie ołtarzy. W tym celu prosimy  o zgłoszenie się do Pani Ireny. Prosimy też o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.

6.            Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

7.            Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot
sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

8.            W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas post jakościowy – dyspensa Księdza Biskupa Ordynariusza.

9.            W sobotę o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Rodzina Szkołą Miłosierdzia„ do naszego Sanktuarium, organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 29 maja. Zachęcamy także naszych parafian (dziewczęta i kobiety) do udziału w tej pielgrzymce.

10.       W przyszłą niedzielę w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej na Mszy o godz. 10.00. Prosimy osoby starsze i parafian, aby udostępniły ławki dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

11.       Za tydzień w niedzielę po mszach zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Prosimy radnych o zebranie ofiar.

12.      Od poniedziałku w sali duszpasterskiej, kandydaci do Bierzmowania rozpoczynają nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem tego sakramentu. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się liturgia poświecenia krzyży dla bierzmowanych i spotkanie z rodzicami tej młodzieży. Obecność obowiązkowa.

13.      We wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej próba dzieci przystępujących do  Pierwszej Komunii św., a w piątek próba dzieci przystępujących do Komunii św. Rocznicowej.

14.      W piątek o godz. 15.00 Pierwsza Spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

15.      Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30, a scholi o godz. 14.00. Próba chóru w środę o godz. 18.00.

16.      W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

17.      Bóg zapłać za ofiarę jednej z rodzin ze Starej Błotnicy 1000 zł. na sanktuarium.

18.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

19.       W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

20.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

21.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii:

1)         śp. Jan Nagrodzki z Kobylnika – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 8 intencji od uczestników pogrzebu i jedną intencję od Zakładu Pogrzebowego Pana Edwarda Komoroskiego.

2)        śp. Jan Szeliga z Kobylnika – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 14 intencji od uczestników pogrzebu i jedną intencję od Zakładu Pogrzebowego Pana Edwarda Komoroskiego.

3)        śp. Roman Kołtunowicz ze Starego Kadłuba – pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.