OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc

27.03.2016 r.

1.           Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich radością i pokojem. A Maryja, która pierwsza była świadkiem powstania z martwych swego Syna niechaj pomoże nam w umocnieniu naszej wiary.

2.           Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili Uroczystość Wielkanocną. Ojcom za posługę rekolekcyjną i w konfesjonale. Ojcu Andrzejowi za piękne przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Ojcu Sebastianowi za przygotowanie służby liturgicznej, ministrantom i lektorom za ceremonie i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, scholi i chórowi z panią Danutą i jej siostrą Grażyną na czele za piękne śpiewy.   Dziękujemy strażakom za wartę przy Grobie Pańskim. Wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym poczty sztandarowe, chorągwie i obrazy kościelne składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszą wdzięczność kierujemy także ku pani Irence i panu Janowi za troskę o kościół i pani Grażynce za posługę na plebanii.

3.           Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i składane podczas poświęcania pokarmów, za dary do kuchni klasztornej i ofiary składane przez chorych z racji odwiedzin z posługą sakramentalną.

4.           Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. Na początku każdej Mszy św. zamiast aktu pokutnego będzie aspersja, czyli pokropienie wiernych wodą święconą. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.           W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego klasztoru i sanktuarium.

6.           W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do trwania w łasce uświęcającej, a ci którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca niechaj przyjmą Komunię św. Odwiedziny chorych w domach będą dopiero w maju.

7.           W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas. W Wielki Piątek rozpoczęła się nowenna do Miłosierdzia Bożego, która trwa do soboty to jest do 2 kwietnia. Każdy, kto w święto Miłosierdzia Bożego przystąpi do Komunii Św. dostąpi łaski zupełnego odpuszczenia win i kar oraz wyprosi wszystko dla siebie i bliźnich zwłaszcza łaskę nawrócenia grzeszników. Przypominamy, że w tym roku Miłosierdzia nasz kościół wyznaczony jest przez Księdza Biskupa Ordynariusza jako kościół stacyjny zdobywania odpustu zupełnego.

8.           Ministranci i schola dziękują za ofiary składane za palmy, stroiki i kubki ze zdjęciem naszego sanktuarium.

9.           Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a scholi o godz. 14.00.

10.        Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

11.        W sobotę 2 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Bartosiak (nr domu 19),  Barański (nr domu 18) i Wolski (nr domu 17).

12.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.