OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wniebowstąpienie Pańskie

8.05.2016 r.

 

1.           Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.           Jutro Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

3.           W sobotę 14 maja święto św. Macieja Apostoła.

4.           W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Taca będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

5.           W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, prosimy mieszkańców Starej Błotnicy o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

6.           W Uroczystość Odpustową Matki Kościoła 16 maja kazania na mszach wygłosi i Sumę odpustową odprawi Ks. Kan. Jerzy Serwik z parafii Wniebowzięcia NMP w Parzęczewie, Archidiecezja Łódzka.

7.           W dniu 16 maja o godz. 11.00 odbędzie się pielgrzymka Rodziny Różańcowej z dekanatu Jedlińskiego do naszego Sanktuarium. Prosimy wszystkich parafian należących do Kółek Różańcowych o udział w tej pielgrzymce.

8.           Zachęcamy wszystkich do odprawiania nabożeństw majowych. Prosimy o gromadzenie się wiernych z poszczególnych wiosek przy krzyżach i figurach na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

9.           Bóg zapłać chorym za ofiary i dary do kuchni klasztornej z racji posługi sakramentalnej w domach.

10.      Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu składa serdeczne podziękowania za ofiary z poprzedniej niedzieli na kształcenie kleryków. 

11.      W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

13.      Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 próba dzieci przystępujących do Komunii Rocznicowej.

14.      We wtorek i w środę natomiast po Mszy wieczorowej próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. 

15.      W najbliższą sobotę 14 maja odbędzie się egzamin kandydatów do Bierzmowania.

16.      W przyszłą niedziele 15 maja o godz. 15.00 w kościele św. Jana w Radomiu Msza św., a po niej Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się przed Urzędem Miejskim piknikiem.

17.      Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie Pani Elżbiecie Wąsik z Mokrosęku za ufundowanie chodnika na cmentarzu parafialnym (52 metry kwadratowe kostki brukowej).

18.      Bóg zapłać za dalsze ofiary na wymianę okien w naszym kościele: ze Starego Sopotu 1000 zł, z Mokrosęku 300 zł, z Kadłubskiej Woli 200 zł i z Radomia 3000 zł.

19.      Nasze podziękowania kierujemy także do Ks. Prałata Jana Andrzejewskiego za ogromne wsparcie przy budowie ołtarza polowego.

20.      Bóg zapłać Panu Marianowi Jasik z Pionek za udostępnienie nam swoich zdjęć z koronacji Cudownego Obrazu. Zdjęcia te zostały umieszczone na stronie internetowej naszej parafii w galerii, folder „Koronacja Cudownego Obrazu”.

21.       W sobotę 14 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Kolos (nr domu 31),  Kopeć lub Chojnacki (nr domu 30) i Fechner (nr domu 29).

22.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

23.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Czesława Pirosza ze Starej Błotnicy – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 18 intencji oraz 1 intencja od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.