OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

15.05.2016 r.

 

1.            Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Ofiary złożone na tacę  są przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

2.            Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana w Radomiu Msza św., a po niej Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się przed Urzędem Miejskim piknikiem.

3.           Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Kazania na mszach wygłosi i Sumę odpustową odprawi Ks. Kan. Jerzy Serwik z parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Anny w Parzęczewie, Archidiecezja Łódzka. Prosimy o udział w Sumie i procesji ministrantów, asystę kościelną, dzieci sypiące kwiatki i strażaków.

4.            Do programu odpustu włącza się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca z naszego Dekanatu i tak o godz. 11.00 – powitanie przybyłych pielgrzymów; o godz. 11.15 – konferencja; o 12.00 – suma: o 13.30 procesja eucharystyczna; po procesji Różaniec św. z rozważaniami – Ks. Janusz Kurek – proboszcz z Gozdu. Prosimy wszystkich parafian należących do Kółek Różańcowych o udział w tej pielgrzymce.

5.            W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.            W sobotę 21 maja o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

7.            W sobotę o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy 10 Jubileuszowa Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn pod hasłem „Rodzina Szkołą Miłosierdzia„ do naszego Sanktuarium, organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 22 maja. Zachęcamy także naszych parafian (chłopców i mężczyzn) do udziału w tej pielgrzymce.

8.            Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się  okres komunii św. wielkanocnej zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym.

9.            W przyszłą niedzielę kazania na mszach świętych wygłosi egzorcysta Ks. Sławomir Pusa. Msza św. o uwolnienie i uzdrowienie będzie odprawiona w poniedziałek 23 maja o godz. 18.00.

10.      Zachęcamy wszystkich do odprawiania nabożeństw majowych. Prosimy o gromadzenie się wiernych z poszczególnych wiosek przy krzyżach i figurach na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

11.      W poniedziałek 30 maja organizujemy pielgrzymkę do Krakowa: Wawel, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 60 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12.      We wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci przystępujących do  Pierwszej Komunii św., a w czwartek, spotkanie dzieci przystępujących do Komunii św. Rocznicowej.

13.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

14.      Przypominamy także, że w tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy następujących wiosek: 1. Dębowica i Czyżówka, 2. Stary Sopot, 3. Mokrosęk i 4. Strażacy.

15.      Bóg zapłać za kolejna  bezimienną ofiarę 500 zł na wymianę okien w naszym kościele.

16.      Został zakupiony nowy rzutnik do wyświetlania pieśni, ponieważ dotychczasowy się zużył. Taca w przyszłą niedzielę (remontowo budowlana) będzie przeznaczona na ten cel.

17.       W piątek 20 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chruściechowa Państwa: Zbiciak (nr domu 28) oraz mieszkańców Ryk Państwa:  Sobolewski lub Wawrzyński (nr domu 6) i Wziątek (nr domu 7).

18.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.