OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Pierwsza Niedziela Adwentu

3.12.2017 r.

1.            Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 16.00.

2.            „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

3.            W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4.            W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

5.            Codziennie Roraty o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych na to oczekiwanie z Maryją Niepokalaną na przyjście Zbawiciela.

6.            W sobotę o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych. Terminarz przygotowania bezpośredniego do małżeństwa i dni skupienia w 2018 roku znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia”. Prosimy również o zgłoszenie się do kancelarii narzeczonych zawierających związek małżeński w 2018 r. w celu otrzymania książeczek na kurs małżeński według nowych zasad w naszej diecezji.

7.            Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne.

8.            Wigilijne świece Caritasu można kupić w sklepiku na zewnątrz kościoła oraz w zakrystii. Koszt świec: „kule” i „stożki” po 15 zł. Świece małe w cenie 5 zł.

9.            Od jutra będą roznoszone przez naszą organistkę panią Danutę opłatki na stół wigilijny. Plan roznoszenia opłatków znajduje się w gablocie przed kościołem.

10.       W czwartek 7 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Nagrodzki (nr domu 37), Marszałek (nr domu 42) i Włodarczyk (nr domu 43).

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.