OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła

18.06.2017 r.

 

1.        Dzisiaj żegnamy dotychczasowego proboszcza i przeora klasztoru O. Andrzeja Kustera. Główna uroczystość pożegnania na Sumie.

2.        Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 pożegnamy także O. Krzysztofa Kowalskiego.

3.        W przyszłą niedzielę na Sumie powitamy nowego proboszcza O. Piotra Urbanka.

4.        Dzisiaj na Sumie wystąpi chór „Sancti Casimiri Cantores Radomienses” pod batutą  Ks. Prałata Wojciecha Szarego.

5.        Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają na Błotnicki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się dzisiaj w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główną atrakcją będzie występ kapel ludowych i zespołów śpiewaczych.

6.        Dzisiaj taca przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium, zwłaszcza spłacenie kostki wokół kościoła. Bóg zapłać rodzinie ze Starego Kadłuba za ofiarę 2000 zł i innej osobie za ofiarę 100 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Klasztoru.

7.        Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

8.        Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

9.        Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

10.   W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Siemiradza.

11.   W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wianków.

12.   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

13.   W piątek 23 czerwca o godz. 8.00  Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli.

14.   W sobotę 24 czerwca dzieci Komunii św. rocznicowej wyjeżdżają z pielgrzymką do Lichenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętni niechaj zgłoszą się do O. Sebastiana.

15.    W sobotę o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy do naszego Sanktuarium XI Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn pod hasłem „Idźcie i głoście„ organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 25 czerwca. Zachęcamy także naszych parafian (chłopców i mężczyzn) do udziału w tej pielgrzymce. Miesiąc temu w  podobnej pielgrzymce przybyło ponad 600 kobiet.

16.   W niedzielę 25 czerwca w Starej Błotnicy będzie nocować 28 Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie. Zachęcamy też do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w Kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu ul. Starokrakowska 144 lub w dniu 25 czerwca obok katedry w godzinach 8.00 – 9.00. Dnia 26 czerwca o godz. 8.00 pielgrzymi uczestniczą u nas we Mszy  św.

17.   Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Bóg zapłać za ofiary mieszkańcom Mokrosęka - 1220 zł., Czyżówki i Dębowicy - 980 zł, Starego Sopotu - 1100 zł i Starego Osowa - 950 zł. Prosimy pozostałe wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

18.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.