OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła

25.06.2017 r.

 

1.        Dzisiaj na Sumie powitamy nowego proboszcza parafii, przeora klasztoru i kustosza sanktuarium O. Piotra Urbanka. Wraz ze słowami powitania kierujemy do niego życzenia imieninowe. Msza św. imieninowa nowego Ojca Proboszcza będzie w czwartek o godz. 17.00.

2.        O godz. 10.00 pożegnamy natomiast O. Krzysztofa Kowalskiego.

3.        Rano o godz. 6.00 weszła do naszego sanktuarium nocna pielgrzymka mężczyzn organizowana przez Rycerzy Kolumba w liczbie 400 osób.

4.        Wieczorem zaś przybędzie na nocleg 28 Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie. Zachęcamy też do udziału w tej pielgrzymce.

5.        W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

6.        W związku z setną rocznicą Objawień Fatimskich w naszym Sanktuarium pragniemy uczcić w pierwsze soboty miesiąca Matkę Bożą objawiającą się w Fatimie. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a szczególnie Kółka Różańcowe. W sobotę 1 lipca zapraszamy Kółka Różańcowe z Chruściechowa.

W programie:

16.30    –     różaniec

17.00    –     Msza św.

18.00    –     spotkanie w sali duszpasterskiej

7.        Tydzień temu odbyły się pierwsze mistrzostwa w piłce nożnej ministrantów i lektorów z paulińskich parafii. Nasi ministranci zdobyli drugie miejsce i puchar Ojca Generała naszego Zakonu. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii na stronie internetowej parafii.

8.        Taca z zeszłej niedzieli na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium, zwłaszcza spłacenie kostki wokół kościoła wyniosła 5270 zł. Bóg zapłać rodzinie ze Starej Błotnicy za ofiarę 350 zł, Pani Krystynie Celuch z Brzeźnicy za ofiarę 300 zł i czterem innym rodzinom także spoza parafii za spłacenie pozostałego długu 27230 zł. W ten sposób O. Przeor Andrzej Kuster pozostawia parafię bez żadnych długów i obciążeń finansowych. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru zostanie odprawiona Msza św. przed Cudownym Obrazem w piątek o godz. 17.00.

9.        Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Bóg zapłać za ofiary mieszkańcom Siemiradza - 1020 zł., jednej rodziny z Wólki Pierzchnieńskiej - 100 zł i Starej Błotnicy – 1370 zł . Prosimy pozostałe wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza.

10.   Dnia 8 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Wyjazd w sobotę przed południem, powrót w niedzielę 9 lipca o godz. 5.00 rano. Zapisy tylko do 2 lipca. Koszt około 70 zł. Szczegółowy program zostanie wywieszony w gablocie w ciągu tego tygodnia.

11.   Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów. Przypominamy wszystkim, że wakacje i urlopy nie zwalniają nas od udziału w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do roztropnego korzystania z kąpielisk i innych form wypoczynku tak, aby nikomu nic złego się nie stało.

12.   W sobotę 1 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Baranowski (nr domu 18), Narożnik (nr domu 20) i Ziółek (nr domu 21).

13.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

14.   W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)Śp. Krystynę Sobolewską z Ryk – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 14 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego

2)Śp. Wacława Michalskiego z Jakubowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 22 intencji od uczestników pogrzebu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.