OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 Niedziela Zwykła

2.07.2017 r.

 

1.        Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli do swojego domu i ugościli pielgrzymów z 28 Pieszej Pielgrzymki w intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa.

2.        Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

3.        W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W tych dniach wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej.

4.        W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5.        W sobotę 8 lipca udajemy się z pielgrzymką do Częstochowy na Jasną Górę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Wyjazd w sobotę przed południem, powrót w niedzielę 9 lipca o godz. 5.00 rano. Koszt około 70 zł. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed kościołem.

6.        Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 12 - 14 lipca. Zapisy tylko do 5 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

7.        Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów. Przypominamy wszystkim, że wakacje i urlopy nie zwalniają nas od udziału w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do roztropnego korzystania z kąpielisk i innych form wypoczynku tak, aby nikomu nic złego się nie stało.

8.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Hubert Rylski – kawaler lat 28 zamieszkały w Rogolinie, parafia Św. Marcina w Radzanowie i  Monika Agnieszka Krzesińska – panna lat 25, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza : zapowiedź pierwsza.

2) Emil Adrian Górnik – kawaler lat 26 zamieszkały w Kruszynie, parafia Niepokalanego Serca NMP w Bierwcach i  Karolina Kwatek – panna lat 28, zamieszkała w Siemiradzu, parafia tutejsza : zapowiedź pierwsza.

3) Kamil Wiśniewski – kawaler lat 24 zamieszkały w Stromcu, parafia Św. Jana Chrzciciela i  Martyna Szymańska – panna lat 23, zamieszkała w Chruściechowie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

4) Konrad Filipczak – kawaler lat 23 zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i  Agnieszka Załęcka – panna lat 23, zamieszkała w Paprotnie, parafia Św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach : zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.        W sobotę 8 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Wolak (nr domu 22), Kucharczyk (nr domu 25) i Kacprzak (nr domu 26).

10.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

11.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.