OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela Zwykła

30.07.2017 r.

1.         Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

2.         Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w domu duszpasterskim.

3.         W środę 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”,

4.         W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

5.         W dniu 19 sierpnia odbędzie się doroczna pielgrzymka chorych do Sanktuarium w Starej Błotnicy. Z tej racji nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach.

6.         W przyszłą niedzielę 6 sierpnia w Kolonia Kadłub o godz. 14.00 Msza św. z poświęceniem kapliczki.

7.         W dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: „ Idźcie i głoście”. Od poniedziałku zapisy w Jedlińsku w godzinach od 8.00-9.00 i od 16.00-17.00 lub po każdej Mszy św. Wpisowe wynosi 60 zł. Bagaże przyjmowane będą 5 sierpnia od godz. 15.00 do 18.00. Jest również możliwość powrotu autokarem.

8.         Informacja o badaniach płuc (dla zainteresowanych) jest wywieszona w gablocie przed kościołem.

9.         Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)  Marcin Łukasz Kozdrach – kawaler, zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i  Monika Kiepiela – panna, zamieszkała w Starych Żdżarach, parafia Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe, zapowiedź druga.

2)   Adrian Mateusz Sułek – kawaler, zamieszkały w miejscowości Lekarcice, parafia Św. Michała Archanioła w Goszczynie i  Greta Ciechowicz – panna, zamieszkała w Chruściechowie, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

3)  Sławomir Zygarek – kawaler, zamieszkały w Płaskowie, parafia Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i  Agnieszka Szymczak – panna, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

4)  Piotr Dariusz Rdzanek kawaler zamieszkały w miejscowości Podgajek, parafia Świętego Krzyża w Przytyku i Magdalena Maria Kazana –  panna, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

5)  Wojciech Broda kawaler, zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Magdalena Binias panna, zamieszała w Suchej, parafia Świętej Trójcy w Białobrzegach, zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

10.    W sobotę 5 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Zalewski (nr domu 47), Szymczak (nr domu 52) i Szymczak (nr domu 53).

11.    Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.    Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

13.    W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Juliana Turzyńskiego – ojca Ks. Bpa Piotra Turzyńskiego. Śp. Julian urodził się w Starym Sopocie, a ochrzczony został tutaj w kościele. Pogrzeb odbył się w czwartek w parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu.