OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 Niedziela Zwykła

6.08.2017 r.

1.        Dzisiaj obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

2.        Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 16.00.

3.        Dzisiaj w Kolonii Kadłub o godz. 14.00 Msza św. z poświęceniem kapliczki.

4.        Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy ze wszystkich zakątków Polski podążają pieszo na Jasną Górę.

5.        W tym roku przypada 40-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Zewnętrzną Uroczystość Jubileuszu będziemy obchodzić 15 sierpnia, a przewodniczyć jej będzie Ordynariusz Diecezji Radomskiej Ks. Bp Henryk Tomasik. W poniedziałek 14 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na „Godzinę czuwania i uwielbienia” zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

6.        W związku ze zbliżającym się odpustem Wniebowzięcia NMP, prosimy mieszkańców Czyżówki i Dębowicy o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie  feretronów, chorągwi, baldachimu, poduszek i różańca na procesję. Prosimy również dzieci sypiące kwiatki.

7.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Adrian Mateusz Sułek – kawaler, zamieszkały w miejscowości Lekarcice, parafia Św. Michała Archanioła w Goszczynie i  Greta Ciechowicz – panna, zamieszkała w Chruściechowie, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

2) Sławomir Zygarek – kawaler, zamieszkały w Płaskowie, parafia Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i  Agnieszka Szymczak – panna, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

3) Piotr Dariusz Rdzanek kawaler zamieszkały w miejscowości Podgajek, parafia Świętego Krzyża w Przytyku i Magdalena Maria Kazana –  panna, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

4) Wojciech Broda kawaler, zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Magdalena Binias panna, zamieszała w Suchej, parafia Świętej Trójcy w Białobrzegach, zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

8.        Ze względu na odpust do sprzątania kościoła zapraszamy na poniedziałek 14 sierpnia. na godz. 8.30 mieszkańców Mokrosęka Państwa: Błesiński (nr domu 52m) i Szymczak (nr domu 54).

9.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

10.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11.   W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

śp. Stanisława Pirosz z Czyżówki – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.