OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła

13.08.2017 r.

1.        Jutro w wigilię Odpustu Wniebowzięcia NMP o godz. 20.00 zapraszamy na „Godzinę czuwania i uwielbienia” zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

2.        Zbiórka ministrantów przed Odpustem w poniedziałek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

3.        We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszym sanktuarium. Jednocześnie obchodzić będziemy zewnętrzną uroczystość Jubileuszu 40-lecia Koronacji Cudownego Obrazu. Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów do udziału w Sumie odpustowej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył  Ordynariusz Diecezji Radomskiej J. Eksc. Ks. Bp Henryk Tomasik. Niech nie zabraknie ministrantów, asysty, dziewczynek sypiących kwiaty, niosących baldachim i naszych strażaków.

4.        We wtorek o godzinie 11.30 przybędzie do Starej Błotnicy Piesza Pielgrzymka z Jedlanki.

5.        W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do poświęcenia zioła i kwiaty.

6.        Bóg zapłać mieszkańcom Czyżówki i Dębowicy za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, za zebrane ofiary i produkty żywnościowe. Msza św. w intencji mieszkańców tych wiosek będzie odprawiona w niedzielę 20 sierpnia o godz. 16.00.

7.        Przypominamy, że w Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje nas udział we Mszy św. w myśl trzeciego przykazania kościelnego.

8.        W Czwartek O. Jacek obchodzi swoje imieniny. Polecamy dostojnego solenizanta Waszym modlitwom i życzliwości.

9.        W piątek 18 sierpnia przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa-Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Powitanie pielgrzymów o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach.

10.   W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.00 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Prosimy, aby w obsługę chorych zaangażowało się Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Prosimy o użyczenie swojego czasu, samochodów, silnych dłoni, a przede wszystkim swoich serc, aby nie zabrakło chorych i osób starszych z naszej parafii.

11.   W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

12.   Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku, w którym można nabyć obraz Matki Bożej Pocieszenia.

13.   Ze względu na odpust do sprzątania kościoła zapraszamy jutro 14 sierpnia na godz. 8.30 mieszkańców Mokrosęka Państwa: Błesiński (nr domu 52m) i Szymczak (nr domu 54).

14.   W piątek 18  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Sopotu Państwa: Szatan (nr domu 1), Nowakowski (nr domu 2) i Siurnik Dominik.

15.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

16.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.