OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2017 r.

 

1.        Dzisiaj po mszach są zbierane ofiary do puszek na misje. Radnych prosimy o dokonanie tych zbiórek.

2.        Zachęcamy wszystkich do praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach.

3.        W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu:

      - 1 i 4 niedziela przed Mszą św. o godz. 8.00

      - 2 i 5 niedziela przed Mszą św. o godz. 10.00

       - 3 i 6 niedziela przed Mszą św. o godz. 16.00

4.        Jutro przypada 4 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Polecamy Ojca Świętego Waszym modlitwom.

5.        W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.        W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium, zwłaszcza na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach.

7.        W następną niedzielę 19 marca pragniemy oddać naszą parafię w opiekę św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz poświęcić Jego figurę. Zostanie ona umieszczona przy parkingu przed budowanym klasztorem.

8.        Figura Pana Jezusa Miłosiernego została oddana do renowacji.

9.        W czwartek 23 marca od godz. 12.30 w przychodni lekarskiej w Starej Błotnicy 9, będą badania USG Dopplera drożności żył szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Cena każdego badania 55 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w przychodni lekarskiej.

10.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Dominik Katus – kawaler lat 28  zamieszkały w Siemiradzu, parafia tutejsza i Izabela Barbara Knop – panna lat 24  zamieszkała w miejscowości Garno, parafia św. Doroty w Wolanowie: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.   

11.   W sobotę 18 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Wieczorek (nr domu 72), Wieczorek (nr domu 73), i Wieczorek (nr domu 81).

12.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.