OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła

20.08.2017 r.

1.        Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Taca jest przeznaczona na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru odprawiamy Mszę św. w ostatni dzień miesiąca o godz. 17.00.

2.        Jutro przypada 40-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Jest to jednocześnie święto patronalne stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Uroczysta Msza św. w intencji naszych pań i ich rodzin o godz. 17.00. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia z udziałem szczególnie mieszkańców Starego Kadłuba.

3.        W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i śluby o godz. 17.00 i 18.00.

4.        W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy.

5.        Bóg zapłać parafianom i pielgrzymom za tak liczny udział w Odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dziękuję ministrantom, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, strażakom. Bóg zapłać paniom: Danucie i chórowi, Irenie za przygotowanie kościoła i Grażynie za posługę na plebanii. Bóg zapłać Panu kościelnemu Janowi.

6.        Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Wójta i Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Błotnicy oraz parafian, którzy przyjęli pod swój dach i ugościli  pielgrzymkę Warszawa Praga na Jasną Górę.

7.        Jak co roku piekarnia z Jedlińska Państwa Jaworskich ufundowała bułki na pielgrzymkę praską i dla chorych. Bóg zapłać także restauracji „U Stacha” za ofiarowanie posiłków dla pielgrzymów. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim czasie podzielili się z nami produktami do kuchni klasztornej.

8.        Bóg zapłać Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za obsługiwanie pielgrzymów i chorych.

9.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Dominik Białkowski – kawaler, zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i  Małgorzata Kośla – panna, zamieszkała w miejscowości Młodynie Dolne, parafia Nawiedzenia NMP w Bukównie, zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

10.   W piątek 25  sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Sopotu Państwa: Zamkowski (nr domu 3a), Kołtunowicz (nr domu 4) i Sikorski (nr domu 5).

11.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.