OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 Niedziela Zwykła

27.08.2017 r.

1.        Dzisiaj odbywają się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy.

2.        W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach w czwartek, w  piątek i w sobotę.

3.        Kończą się wakacje dzieci i młodzieży. Dziękujemy Matce Bożej Błotnickiej, że dzieci i młodzież naszej parafii szczęśliwie wracają do szkoły. W czwartek, w piątek i w sobotę od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy dzieci i młodzież do konfesjonału, aby z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.

4.        Nowy rok  szkolny i katechetyczny rozpoczynamy w poniedziałek 4 września Mszą św. o godz. 9.00 wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców serdecznie zapraszamy.

5.        W przyszłą niedzielę przybywa Piesza Pielgrzymka z Gozdu pod przewodnictwem Ks. Kanonika Janusza Kurka na Mszę św. godz. 12.00. Natomiast o godz. 15.30 przybędzie piesza pielgrzymka z Katedry w Radomiu.

6.        W przyszła niedzielę 3 września taca będzie przeznaczona na pomoc spalonego od pioruna domu w Jakubowie.

7.        W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, prosimy mieszkańców Siemiradza o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

 

 

8.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Dominik Białkowski – kawaler, zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i  Małgorzata Kośla – panna, zamieszkała w miejscowości Młodynie Dolne, parafia Nawiedzenia NMP w Bukównie, zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.        W sobotę 2  września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Sopotu Państwa: Turzyński (nr domu 6), Kucharczyk (nr domu 7) i Durak (nr domu 9).

10.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

11.   Taca z ubiegłej niedzieli na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium wyniosła 4873 zł .

12.   Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Za wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru odprawimy Mszę św. przed Cudownym Obrazem w czwartek o godz. 17.00.