OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła

3.09.2017 r.

1.        Dzisiaj przybywa Piesza Pielgrzymka z Gozdu pod przewodnictwem Ks. Kanonika Janusza Kurka na Mszę św. godz. 12.00. Natomiast o godz. 15.30 przybędzie piesza pielgrzymka z Katedry w Radomiu.

2.        Jutro o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a także nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły i wszystkich rodziców.

3.        W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, prosimy mieszkańców Siemiradza o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

4.        W piątek Uroczystość Odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 17.00. Na wszystkich mszach poświecenie ziarna siewnego. Na Sumę o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i strażaków. Uroczystą Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny naszego zakonu . Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.        W Uroczystość Narodzenia NMP Jasna Góra obchodzi Jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu.

6.        W sobotę 9 września o godz. 10.00 skupienie dla narzeczonych.

7.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów i artykułów szkolnych dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.

8.        O. Sebastian zaprasza chłopców, aby zapisali się na ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.00. Zaprasza też dziewczynki do scholi parafialnej. Spotkania w soboty o godz. 14.00.

9.        W czwartek 7 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Sopotu Państwa: Podymniak (nr domu 22), Malinowski (nr domu 12) i Kołtunowicz (nr domu 14).

10.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

11.   Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną w domach za ofiary na kościół i dary do kuchni klasztornej.

12.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.