OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzecia Niedziela Adwentu

17.12.2017 r.

1.            Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Ofiary z tacy są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

2.            Bóg zapłać za ofiary złożone przez chorych na kościół i za dary do kuchni klasztornej.

3.            W czwartek 21 grudnia o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Błotnickiej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Jakubowa.

4.            Codziennie Roraty o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych.

5.            Możliwość spowiedzi każdego dnia przed Mszą św. od godz. 16.30. Niechaj każdy będzie przygotowany na Boże świętowanie pamiątki narodzenia Jezusa.

6.            Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne.

7.            Wigilijne świece Caritasu można kupić w sklepiku na zewnątrz kościoła oraz w zakrystii.

8.            Pani Danuta składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane z racji roznoszonych opłatków.

9.            Bóg zapłać mieszkańcom Kobylnika za ofiarę 1010 zł. na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza za ubiegły rok.

10.       W niedzielę 24 grudnia z racji przypadającej Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy, że wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając życzenia nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, a więc życzymy sobie błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. W Wigilię tradycyjnie można zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11.       Pasterka Bożego Narodzenia w przyszłą niedzielę o godz. 24.00. Niech nie zabraknie także dzieci  i młodzieży. Taca przeznaczona będzie na      Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

12.       W tym roku rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę) zaraz po świętach 27 grudnia. Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Sołtysów wszystkich wiosek prosimy o zabranie z zakrystii listów kolędowych do mieszkańców.

13.       W sobotę 23 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Spytek (nr domu 45), Tkaczyk (nr domu 67), Ratuska (nr domu 66), Sobień (nr domu 66) i Stawczyk (nr domu 65).

14.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

15.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.