OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2017 r.

 

1.        Dzisiaj 19 marca - poświęcamy naszą parafię opiece św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Poświęcona figura św. Józefa zostanie umieszczona przy parkingu przed budowanym klasztorem. Liturgiczne obchody św. Józefa zostają przeniesione na jutro.

2.        Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - ofiary są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium, zwłaszcza na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach.

3.        W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej przez modlitwę, nauki rekolekcyjne i spowiedź wielkopostną. Rekolekcje poprowadzi  Ks. Grzegorz Opiela. Mądrze zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy wśród zabiegania o dobra materialne nie zapomnieli o duszy.

4.        W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu:

      - 1 i 4 niedziela przed Mszą św. o godz. 8.00

      - 2 i 5 niedziela przed Mszą św. o godz. 10.00

       - 3 i 6 niedziela przed Mszą św. o godz. 16.00

5.        We wtorek 21 marca o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej Błotnickiej, a w szczególności mieszkańców Mokrosęka. Prośby i podziękowania do Matki Bożej piszemy na kartkach lub przez stronę internetową parafii.

6.        W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Z uroczystością tą związane są dwa wydarzenia:

a)        Jest to dzień świętości życia – zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji. W Radomiu o godz. 17.30 sprzed Katedry wyruszy Marsz dla Życia. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

b)        Obchodzimy jubileusz 25-lecia ustanowienia Diecezji Radomskiej.

7.        W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Przesuwamy wskazówki zegara godzinę do przodu.

8.        W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.        Figura Pana Jezusa Miłosiernego została oddana do renowacji.

10.   Asystę noszącą w procesjach feretrony i sztandary prosimy o przygotowanie ich w tym tygodniu do procesji rezurekcyjnej.

11.   W czwartek 23 marca od godz. 12.30 w przychodni lekarskiej w Starej Błotnicy 9, będą badania USG Dopplera drożności żył szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Cena każdego badania 55 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w przychodni lekarskiej.

12.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Dominik Katus – kawaler lat 28  zamieszkały w Siemiradzu, parafia tutejsza i Izabela Barbara Knop – panna lat 24  zamieszkała w miejscowości Garno, parafia św. Doroty w Wolanowie: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.   

13.   W piątek 24 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Rodek (nr domu 74), Kołtunowicz (nr domu 74a), i Chmielewska (nr domu 76).

14.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

15.   W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)śp. Danutę Okoń z Chruściechowa – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.