OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

30.04.2017 r.

 

1.        Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru.

2.        Po mszach świętych nasi radni zbierają ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

3.        W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczone na seminarium duchowne w Radomiu.

4.        Jutro rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, a więc i nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udekorowania wszystkich krzyży przydrożnych i figur na terenie całej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

5.        W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedziele. Msza św. w intencji wszystkich strażaków z naszej parafii i całej  Gminy Stara Błotnica, a także w intencji naszej Ojczyzny, będzie o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby z racji tej uroczystości, jak i wtorkowego święta flagi przyozdobić nasze domy polskimi biało-czerwonymi flagami, czy maryjnymi (biało-niebieskimi), czy też papieskimi (żółto-białymi).

6.        W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W tych dniach wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej.

7.        W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

8.        W tym roku 13 maja przypada  setna rocznica objawień fatimskich. W naszym sanktuarium planujemy specjalne nabożeństwa z tej okazji. Zakupiona została także figurka Matki Bożej Fatimskiej wraz z feretronem za 2800 zł. Prosimy Róże Różańcowe ze wszystkich wiosek o ufundowanie tej figury. Także ofiary od chorych w tym tygodniu będą przeznaczone na ten cel.

9.        W związku z setną rocznicą Objawień Fatimskich w naszym Sanktuarium prowadzimy przygotowanie do tego jubileuszu w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a szczególnie Kółka Różańcowe. W sobotę 6 maja zapraszamy Kółka Różańcowe z Siemiradza i Starego Osowa.

W programie:

16.30    –     różaniec

17.00    –     Msza św.

18.00    –     spotkanie w sali duszpasterskiej.

10.   Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a scholi o godz. 14.00.

11.   W piątek i w sobotę po Mszy św. wieczornej próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

12.   Próby chóru parafialnego w środę o godz. 18.00.

13.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Marek Kołtunowicz – kawaler lat 25 zamieszkały w Starym Sopocie, parafia tutejsza i  Julia Chrobak – panna lat 24, zamieszkała w Piszu, parafia                                           św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Piszu : zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

14.   W sobotę 6 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Gryza (nr domu 4b),  Śpiewak (nr domu 4a) i Nowakowski (nr domu 4).

15.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.