OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 Niedziela Zwykła

29.10.2017 r.

1.         W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. O godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz parafialny. Tam modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Po procesji  możliwość poświecenia nowych nagrobków. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie takich nagrobków do poświęcenia. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy św. jak w niedzielę, a nie tylko odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych.

2.         W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja żałobna po kościele z wypominkami.

3.         Od czwartku do 9 listopada o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00) Msza św. Oktawalna w intencji zmarłych. Ich imiona będziemy odczytywać i modlić się za nich pół godziny przed Mszą św.

4.         Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

5.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

6.         W zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy na wypominki. Prosimy zaznaczyć, czy to są wypominki listopadowe, czy roczne, z jakiej miejscowości i o której godzinie roczne mają być czytane: 9.40 czy 11.40. Wypominki roczne zostaną wywieszone w gablocie przed kościołem i ukarzą się na stronie internetowej parafii w zakładce „Intencje mszalne”. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nieścisłości i błędów.

7.         Można zamawiać w zakrystii msze św. na 2018 rok.

8.         Przed kościołem i przy bramach cmentarza ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

9.         Prosimy jeszcze o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych, a także uporządkowanie zaniedbanych grobów sąsiednich.

10.    We wtorek 31 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Szymanowicz (nr domu 18), Markowski (nr domu 19), i Grzelak (nr domu 20). W sobotę 4 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Spytek (nr domu 21), Skrzek (nr domu 22) i Pawelec (nr domu 22a).

11.    Za śp. Henryka Karasek z ofiar Mszy pogrzebowej zostało wyznaczonych 15 Mszy św.

12.    Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, na czuwanie modlitewne. Szczegóły umieszczone są na tablicy informacyjnej przed kościołem.

13.    Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

14.    Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.