OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Czwarta Niedziela Adwentu

24.12.2017 r.

1.            Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Z racji przypadającej Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy, że wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając życzenia nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, a więc życzymy sobie błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. W Wigilię tradycyjnie można zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.            Pasterka Bożego Narodzenia o godz. 24.00. Niech nie zabraknie także dzieci  i młodzieży. Taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

3.            Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jutro i pojutrze o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W święto Św. Szczepana na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.            Ofiary z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium wyniosły  4703 zł. Ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie wyniosły 850 zł. Za wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców sanktuarium i klasztoru odprawimy Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

5.            Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne.

6.            W kiosku można nabyć kalendarze na 2018 rok.

7.            W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Ogłoszenia duszpasterskie”. Proszę jeszcze odebrać listy kolędowe.

8.            Podczas wizyty duszpasterskiej prosimy w miarę możliwości o obecność całej rodziny. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 10.00, a w soboty o godz. 9.00. Prosimy o przysłanie po kapłana samochodu.

9.            W środę 27 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Walczak (nr domu 65a), Tkaczyk (nr domu 64) i Wąsik (nr domu 63).

10.       W niedzielę 31 grudnia o 15.30 odbędzie się  nabożeństwo dziękczynno-błagalne na koniec roku 2017  - serdecznie zapraszamy.

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.