OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu

2.04.2017 r.

 

1.        Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych i przystąpili do spowiedzi wielkanocnej.

2.        Ofiary zebrane we wtorek podczas rekolekcji w kwocie 1520 zł. zostały przekazane na rehabilitację Kuby Kępki.

3.        Ojcu Sebastianowi, dzieciom i młodzieży dziękujemy za przygotowanie i przedstawienie inscenizacji „Objawienia Fatimskie”. Jeszcze tę sztukę przedstawimy w Niedziele Palmową przed mszą św. o godz. 10.00 i przed mszą o godz. 12.00.

4.        Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

5.        Dzisiaj także rocznica odejścia do „Domu Ojca” św. Jana Pawła II.

6.        Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym przed Mszą św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00.

7.        Od dzisiaj do Wielkiego Piątku zwyczajowo zakrywamy krzyże i obrazy.  

8.        W piątek 7 kwietnia po Mszy św. wieczornej  odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Starej Błotnicy.

9.        W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek, w piątek i w sobotę. Chorych nieobjętych comiesięczną posługą prosimy zgłaszać w zakrystii.

10.   Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświecenie palm. O godz. 9.30 uroczysta procesja z palmami. Gromadzimy się na parkingu przed domem duszpasterskim. Tam będzie odczytana ewangelia, poświęcenie palm i procesja do kościoła.

11.   Przed kościołem ministranci i schola sprzedają palmy wielkanocne i stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony na potrzeby dzieci.

12.   W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.  

13.   Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30,  scholi w sobotę o godz. 14.00.

14.   Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

15.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Rafał Starosta – kawaler lat 27  zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Urszula Teresa Dzimira – panna lat 26  zamieszkała w miejscowości Kniażyce, parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Grochowcach: zapowiedź druga.

2)        Piotr Jurkowski – kawaler lat 23  zamieszkały w miejscowości Dęba, parafia św. Marii Magdaleny w Wrzeszczowie i Anna Kopycka – panna lat 18  zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

16.   W poniedziałek 10 kwietnia na godz. 8.30 do przedświątecznego sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Szymczak (nr domu 1c), Jakubiak (nr domu 1a), i Celej (nr domu 1).

17.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.