OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna

14.05.2017 r.

 

1.        Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu i Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie składają serdeczne podziękowania za ofiary z poprzedniej niedzieli na kształcenie kleryków.

2.        W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca będzie zbierana taca na inwestycje w sanktuarium – spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach.

3.        Składamy podziękowania Pani Barbarze Fijałkowskiej z Mokrosęka za ofiarę 100 zł. na sanktuarium.

4.        Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj uczcili Matkę Bożą Fatimską w 100 lecie objawień fatimskich. Bóg zapłać Różom Różańcowym i chorym za ufundowanie Figury Matki Bożej Fatimskiej. Ofiary złożyli: Żywy Różaniec ze Starego Osowa – 100 zł, Żywy Różaniec ze Starej Błotnicy (zelatorka Pani Pirosz) – 500 zł, Żywy Różaniec z Ryk – 100 zł., Żywy Różaniec z Chruściechowa – 360 zł. Pozostałe Róże Różańcowe prosimy o dołączenie do fundacji.

5.        W sobotę o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

6.        W przyszłą niedziele o godz. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Kobylnika.

7.        Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Prosimy wszystkie wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

8.        W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

9.        Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a scholi o godz. 14.00.

10.   W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej próba dzieci przystępujących do Komunii Świętej Rocznicowej. W czwartek i w piątek po Mszy św. wieczornej próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

11.   Próby chóru parafialnego w środę o godz. 18.00.

12.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Rafał Smagowski – kawaler lat 31  zamieszkały w Starym Kiełbowie parafia tutejsza i Ewa Maria Górska – panna lat 29  zamieszkała w miejscowości Płochocin, parafia św. Wojciecha w Płochocinie: zapowiedź pierwsza.

2)        Jerzy Robert Drużdżel – kawaler lat 24  zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Patrycja Anna Orzeł – panna lat 21  zamieszkała w miejscowości Skórnice, parafia Świętej Trójcy w Fałkowie: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

13.   W piątek 19 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Przytuła (nr domu 10),  Śpiewak (nr domu 11a) i Tkaczyk (nr domu 13).

14.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.