OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Wielkanocna

21.05.2017 r.

 

1.         Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – zbierana jest taca na inwestycje w sanktuarium – spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom. W Waszej intencji odprawiamy Mszę św. w ostatni dzień miesiąca.

2.         Dzisiaj o godz. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Kobylnika. Prośby do Matki Bożej Pocieszenia piszemy na kartkach lub za pomocą strony internetowej naszej parafii.

3.         W przyszłą niedzielę w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy osoby starsze i wszystkich parafian, aby udostępniły ławki dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4.         W sobotę o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Idźcie i głoście„ do naszego Sanktuarium, organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 28 maja. Zachęcamy także naszych parafian (dziewczęta i kobiety) do udziału w tej pielgrzymce.

5.         W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

6.         Bóg zapłać za ofiary na Figurę Matki Bożej Fatimskiej: Róży Różańcowej ze Starej Błotnicy (zelatorka Janina Kowalik) – 300 zł, Róży Różańcowej z Kobylnika (zelatorka Anna Jagiełło) – 300 zł, Róży Różańcowej ze Starego Kadłuba (zelatorka pani Barwicka) – 140 zł, Róży Różańcowej z Kobylnika (zelatorka Wójcik Elżbieta)  – 400 zł, Róży Różańcowej z Siemiradza – 210 zł.

7.         Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Prosimy wszystkie wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

8.         W poniedziałek,  po Mszy św. wieczornej, próba dzieci przystępujących do  Komunii Świętej Rocznicowej. W środę i w czwartek po Mszy św. wieczornej, próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. W piątek po Mszy świętej wieczornej będzie Liturgia Pokutna i Pierwsza Spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych.

9.         W sobotę 27 maja odbędą się święcenia kapłańskie na Jasnej Górze (2 Paulinów) i w Radomiu (6 Diakonów).

10.    W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

11.    Dnia 30 maja od godziny 19.00 w naszej parafii będzie Jerycho Różańcowe z całonocną modlitwą poszczególnych Kołek Różańcowych, zakończenie 31 maja o godz. 19.00  Mszą św. pod przewodnictwem ks. prałata dra Henryka Ćwieka. Szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu.

12.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Rafał Smagowski – kawaler lat 31  zamieszkały w Starym Kiełbowie parafia tutejsza i Ewa Maria Górska – panna lat 29  zamieszkała w miejscowości Płochocin, parafia św. Wojciecha w Płochocinie: zapowiedź druga.

2)        Jerzy Robert Drużdżel – kawaler lat 24  zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Patrycja Anna Orzeł – panna lat 21  zamieszkała w miejscowości Skórnice, parafia Świętej Trójcy w Fałkowie: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

13.  Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.