OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 Niedziela Zwykła

26.02.2017 r.

 

1.        Ofiary z trzeciej niedzieli miesiąca remontowo-budowlanej, przeznaczone na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach wyniosły 4236 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00.

2.        W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Dla chorych, osób starszych i tych, którzy nie mogą przybyć do posypania głów popiołem można będzie zabrać szczyptę popiołu w serwetkę i samemu w domu dopełnić tego obrzędu.

3.        W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież powyżej 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

4.           W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu:

      - 1 i 4 niedziela przed Mszą św. o godz. 8.00

      - 2 i 5 niedziela przed Mszą św. o godz. 10.00

       - 3 i 6 niedziela przed Mszą św. o godz. 16.00

5.        W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 16.00.

6.        Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach w czwartek, w piątek i w sobotę.

7.        W sobotę 4 marca przypada Uroczystość św. Kazimierza Królewicza Patrona naszej Diecezji.

8.        W sobotę od godz. 9.30 przed kościołem odbędzie się zbiórka elektrośmieci (zepsutych pralek, lodówek i innego sprzętu AGD).  

9.        W związku ze zbliżającą się w 2017 r. setną rocznicą Objawień Fatimskich w naszym Sanktuarium prowadzimy przygotowanie do tego jubileuszu w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a szczególnie Kółka Różańcowe. W sobotę 4 marca zapraszamy Kółka Różańcowe z Czyżówki i z Dębowicy. W programie:

16.30  – różaniec

17.00  – Msza św. i spotkanie w Sali duszpasterskiej.  

10.   W sobotę 4 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Jagodzińska (nr domu 67), Bartosiak (nr domu 83), i Fercho (nr domu 68).

11.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.