OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Bożego Rodzicielki

1.01.2017 r.

 

1.        Dzisiaj Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00. O godzinie 15.30 uroczyste Nieszpory

2.        W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do trwania w łasce uświęcającej, a ci którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca niechaj przyjmą Komunię św. Z racji kolędy nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.

3.        W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Podczas mszy św. o godzinie 12.00 orkiestra dęta ze Starej Błotnicy wykona kolędy. Na każdej mszy św. poświecenie wody,  kadzidła i mirry oraz kredy. Kredą piszemy na drzwiach domów imiona trzech króli: K+M+B=2016 r. Taca będzie przeznaczone na misje. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.        W piątek na Mszy św. o godz.16.00 rozpoczynamy nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika Patrona Zakonu Paulinów – Pawełki.

5.        W przyszłą niedzielę będzie można zabrać z kościoła wodę święconą. Wodą tą kapłan, ale i my sami możemy poświęcić nasze rodziny i domostwa.

6.        W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na diecezjalne środki przekazu. Radnych prosimy o dokonanie tej zbiórki.

7.        Opłatek dla grup duszpasterskich odbędzie się:

- dla OSP w Starej Błotnicy: w piątek 6 stycznia godz. 13.30

 -  dla chóru: w niedzielę 8 stycznia o godz. 18.00

 - dla Kółek Różańcowych: w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 10.00

- dla ministrantów i scholi: we wtorek 10 stycznia po Mszy św. wieczornej

8.        W sobotę kończymy wizytę duszpasterską (kolędę). Grafik kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia duszpasterskie”.

9.        Podczas wizyty duszpasterskiej prosimy w miarę możliwości o obecność całej rodziny w domu. Zachęcamy rodziców do zwalniania w tym czasie dzieci i młodzieży ze szkoły i pozostawiania w domu.

10.   Jeśli któraś rodzina jest przeszkodzona w przyjęciu kapłana, można poprosić o inny termin.

11.   Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 10.00, a w soboty o godz. 9.00. Prosimy o przysłanie po kapłana samochodu.

12.   Ofiary z tegorocznej kolędy pragniemy przeznaczyć na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach. Liczymy na dużą Waszą ofiarność, abyśmy mogli jak najszybciej uporać się z tym zadłużeniem. Jeśli ktoś z pielgrzymów chciałby włączyć się w tę fundację prosimy o kontakt bezpośredni z Ojcem Proboszczem lub przez stronę internetową w zakładce: Fundacje dla Sanktuarium.

13.   W związku ze zbliżającą się w 2017 r. setną rocznicą Objawień Fatimskich w naszym Sanktuarium prowadzimy przygotowanie do tego jubileuszu w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej, a szczególnie Kółka Różańcowe. 7 stycznia zapraszamy Kółka Różańcowe z Kobylnika. W programie:

      

             16.30  – różaniec

             17.00  – Msza św.

       18.00 – spotkanie członków Koła Różańca w    sali duszpasterskiej

14.   W kiosku są do nabycia kalendarze na 2017 r.

15.   W zakrystii można zamawiać Msze św. na 2017 rok.

16.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)       Łukasz Figura – kawaler lat 29, zamieszkały w Wielogórze w parafii św. Franciszka i  Agata Kucharczyk – panna lat 27, zamieszkała w Siemiradzu, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

17.   W sobotę 7 stycznia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Marszałek (nr domu 31), Wójcik (nr domu 33), i Dąbrowski (nr domu 51).

18.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

19.   W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Pietrzak ze Starej Błotnicy – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 14 intencji i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.